NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dnes odstartoval „Týden prevence vzniku odpadů“

tpvo8mpLitoměřice se nechtějí topit ve smetí. Pracovníci městského úřadu proto udělali další krok na cestě vedoucí ke snižování odpadů. Dnešním dnem byla zahájena kampaň pro zaměstnance radnice „Týden prevence vzniku odpadů“, do které se mohou zapojit i obyvatelé.

„Cítíme, že je potřeba změnit myšlení lidí. Chceme začít u sebe a jít tak příkladem veřejnosti,“ vysvětlila Miroslava Jirků, referentka Vodoprávního úřadu Odboru životního prostředí MěÚ Litoměřice a jedna z iniciátorů kampaně. Během „týdne prevence“ bude zástupcům odborů předáno nádobí, které nahradí jednorázově používané obaly (podpora „zero waste“). Dále mají zaměstnanci například možnost zúčastnit se osvětových přednášek či workshopů. Ve čtvrtek nabídnou pracovníci odboru životního prostředí v ulicích města látkové tašky výměnou za igelitové. Obyvatelé mohou látkové tašky získat i na facebookových stránkách města, kde bude probíhat soutěž.

„Dlouhodobě se snažíme redukovat produkci především plastového odpadu. Chceme přispět k udržitelnému rozvoji a zdravému žití nás všech,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková. V létě se Litoměřice jako první město v republice zapojily do kampaně Ministerstva životního prostředí „#dostbyloplastu“. Ve městě přibývají podzemní kontejnery na separaci odpadu. Poslední byl vybudován v Palachově ulici. V současné době tak mají Litoměřice osm podzemních kontejnerových stání.  Zájem obyvatel o třídění odpadu se rok od roku zvyšuje. V roce 2017 se prostřednictvím barevných kontejnerů podařilo nasbírat 325 tun papíru, 280 tun plastu, 218 tun skla a 9 tun kovu, což v porovnání s rokem 2016 představuje navýšení o 53 tun papíru, o 22 tun plastu a o 9 tun skla.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu