Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Diváci se do městských kulturních zařízení vracejí

Masopust, vítání občánků, Tajemství staré bambitky 2, to je jen zlomek toho, proč diváci v únoru navštívili Městská kulturní zařízení v Litoměřicích.

Po covidové pauze se do Litoměřic vrátily akce a s nimi i diváci.  První z událostí byl tradiční Masopust. Díky skvělému počasí se centrum města rychle zaplnilo, zájem byl i o pestrý průvod masek. Na programu se střídaly pohádky pro děti, výtvarné dílny, průvod městem, řemeslný jarmark s tradičními masopustními pochutinami, zabijačka, soutěže a hry pro malé i velké.

Jaromír Nohavica, český folkový písničkář, textař, skladatel a kytarista svými písněmi oslovuje široké spektrum lidí různého věku a již dlouhou řadu let vyprodává sály. Stalo se tak i v Litoměřicích, kde si koncert užilo více než 700 diváků.

Hned čtyřikrát bylo do únorového programu Městských kulturních zařízení v Litoměřicích zařazeno tradiční Povídání o víně. Degustovala se moldavská vína, dále vína z Vinařství Vondrák, konec února ovládl dvakrát Míra Láska, který připravil návštěvníkům atmosféru španělského večera a přichystal večer s dobrým jídlem a pitím. Dostál tak svému tvrzení, že víno s láskou chutná nejlépe.

Odstartovaly taneční kurzy pro pokročilé a dospělé. Celkem 82 kurzistů trénuje každý čtvrtek pod vedením tanečního mistra Jiřího Plamínka.

Také Divadlo Karla Hynka Máchy bylo v únoru potěšeno návštěvností. A co víc, do divadla se opět vrátili studenti. Divadlo Náměstíčko odehrálo představení Z povídek malostranských celkem pro 222 žáků litoměřických základních škol.

Úspěšná byla také talkshow Karla Šípa. Jako host s ním na jevišti vystoupil Josef Alois Náhlovský a již od prvních minut pořadu bylo jasné, že bránice diváků si následující dvě hodiny neodpočinou. Pánové se znají již pětatřicet let, takže společných vzpomínek a zážitků mají opravdu hodně. Divácky úspěšný pořad Minipárty se v Litoměřicích konal již poněkolikáté. Na konci odpovídali oba účinkující také na dotazy diváků, které během večera nashromáždili. „Oba pánové si chválili nové úpravy divadla. Potěšilo nás to o to víc, že si toho všimli sami,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích.

Pozitivní zprávou pro nastávající rodiče je i to, že vítání občánků se vrátilo do zrenovovaných prostor Divadla K. H. Máchy v Litoměřicích. Divadlo nabízí rodičům kvalitní zázemí. Po vlastním obřadu mohou s dětmi posedět v divadelní kavárně, a i samotné místo slavnostního aktu, Modrý salónek, je svým vybavením pro vítání ideální. „Jsem velmi ráda, že se město rozhodlo k nám tento slavnostní akt vrátit. Je důležité, aby krásné prostory našeho divadla sloužily i takovýmto událostem,“ sdělila Michaela Mokrá.

A co Kino Máj? V únoru navštívilo kino více jak 4000 diváků. Oproti lednu se jedná o 80% nárůst. Nejúspěšnějším filmem se stala nová pohádka Tajemství staré bambitky 2, kterou vidělo 1318 diváků. Tento film je natolik úspěšný, že dochází k úpravě programu a přidávají se další představení. „Sama jsem tuto pohádku s dcerou navštívila,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka MKZ, „musím říct, že nás obě velmi pobavila. Každou z nás něčím jiným a to je skvělé spojení.“

„Pevně věřím, že se kultura u nás rozjela už natrvalo. Samozřejmě vnímáme i aktuální situaci týkající se Ukrajiny a doufáme, že hodně rychle pomine. Vyjadřujeme plnou podporu jejich statečnému přístupu, a proto jsme se rozhodli se Základní školou Boženy Němcové uspořádat benefiční koncert, a to 9. března od 14 hodin v Jiráskových sadech,“ řekla Michaela Mokrá. Celá vybraná částka bude věnována na podporu dětí z Ukrajiny. Na koncertě Děti dětem vystoupí sbory – Dráčci, Kocouři, Sedmikrásky, Barvičky, Modrásci, Čmeláci, Pampelišky, Páni kluci a Puellae cantantes. „Přidejte se k nám, spolu můžeme pomoci ještě více,“ dodala Michaela Mokrá.

Tiskovou zprávu připravila Daniela Kekrtová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu