Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Diskuse s veřejností: rozhodujme společně

dmpJiž tradiční veřejné diskusní fórum Desatero problémů Litoměřic se uskuteční 11. dubna od 16 hodin v domě kultury. Obyvatelé tak opět dostávají šanci vyjádřit svůj názor na dění ve městě, upozornit radní, zastupitele a další kompetentní osoby na problémy a navrhnout možná řešení. Zároveň se dozví, jak jsou řešeny problémy města definované na loňském diskusním fóru. Součástí akce bude i letos stůl mladých.

Novinkou letošní diskuse má být tzv. participativní rozhodování. „Účastníci fóra prvně vyberou jeden z projektů, který městskému úřadu předložili k realizaci a označili za prospěšný sami obyvatelé,“ upozornil starosta Ladislav Chlupáč. Litoměřická radnice tak pilotně zavádí novou formu zapojování veřejnosti do rozvoje města.

Lidé zvolí mezi třemi navrženými projekty, jejichž realizace nemá přesáhnout 150 tisíc korun. Prvním je umístění herních prvků u beachvolejbalového hřiště v kasárnách Dukelských hrdinů, druhým vybudování tzv. Komunitní zahrady a třetím rozšíření dětského hřiště na Mostné hoře. Zvítězí návrh, který dostane od účastníků veřejného diskusního fóra nejvíce hlasů. Projekty představí jejich předkladatelé.

„Na veřejném diskusním fóru bude opět připraveno hlídání dětí, tombola, ochutnávka fairtradových výrobků a ovocných moštů, prodej a prezentace produktů místních neziskových organizací. Prostřednictvím tzv. Pocitové mapy lidé dostanou příležitost vyjádřit své pocity související nejen s bezpečností v jednotlivých částech města,“ poukázala na další novinku letošního fóra Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu