Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

pisklak

Díla jubilanta Libora Piskláka zdobí veřejný prostor města

Busta filipínského národního hrdiny José Rizala v podloubí Salvy Guardy nebo jeho blízkého přítele, středoškolského profesora Ferdinanda Blumentritta ve stejnojmenném parčíku před tržnicí. Busta komika Felixe Holzmanna, pítko v parku Václava Havla a další pítko na Dlouhé ulici, jemuž dominuje dívka s proutkem, ale i kašna na Kostelním náměstí s čtyřmi plastikami chrlícími vodu nebo kruhový objezd s prvky symbolizujícími České středohoří.

Autorem těchto svým charakterem rozmanitých děl, s nimiž se v Litoměřicích potkáváme ve veřejném prostoru, je akademický sochař Libor Pisklák. Dnes ho na radnici přijal starosta Ladislav Chlupáč, aby mu poděkoval u příležitosti jeho 60. narozenin za dlouholetou úspěšnou spolupráci s městem.

„Skutečným majstrštykem však byla revitalizace gotického hradu, která probíhala pod jeho odborným dohledem,“ připomněl starosta Chlupáč výsledek stavebně i restaurátorsky nesmírně náročné rekonstrukce historicky cenného objektu na Tyršově náměstí. Řada cenných prvků totiž byla skryta pod nánosy zdiva a jejich odkrytí vyžadovalo odbornost, trpělivost a preciznost. „A tyto vlastnosti Liborovi, kterému přeji hodně zdraví, štěstí a další tvůrčí úspěchy, nikdy nechyběly,“ vyjádřil starosta obdiv k výsledkům práce jubilanta.

Text pod foto: Upomínkové předměty města, včetně pamětního listu, předal dnes na radnici starosta akademickému sochaři Liborovi Pisklákovi. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu