Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

rekonstrukce muzea v Litoměřicích

Digitalizace staré radnice zatraktivní objekt i depozitář

Objekt staré radnice v Litoměřicích, jenž je sídlem Oblastního muzea, letos čeká stavebně náročná modernizace. V rámci kompletní rekonstrukce dojde ve spolupráci s Centrem pro dokumentaci a digitalizaci památek katedry historie Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem k digitalizaci objektu této nemovité kulturní památky. Návštěvníkům se prostřednictvím digitalizace zatraktivní objekt i některé části depozitáře.

Město Litoměřice získalo z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 43 milionů korun na realizaci projektu vyčísleného na 48 milionů korun. „Část finančních prostředků z IROPu využijeme na digitalizaci objektu. Dojde k modelování historické i stávající podoby objektu, leteckému snímkování střechy a štítů, zajištění fotodokumentace současného stavu, obnovy objektu i stavu nového. Návštěvníci se mohou také těšit na videodokument poukazující na unikátnost objektu,“ přiblížila plány Andrea Křížová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu.

V rámci digitalizace proběhne také 3D optické či laserové skenování vybraných sbírkových předmětů a architektonických detailů. To se bude týkat táflované renesanční místnosti, medailonu na schodišti, renesančního oltářního retabula, plastiky Rolanda či kazatelny. V současné době se stále více paměťových institucí zapojuje do digitalizace objektů a sbírkových fondů. Tato moderní virtuální prezentace umožní veřejnosti lepší přístup k historickým sbírkám.

Rekonstrukcí za dodržení přísných podmínek stanovených s ohledem na unikátnost objektu památkáři projde interiér muzea, fasáda i střecha budovy. „Předpokládáme, že stavbu zahájíme ve druhé polovině letošního roku. Bohužel zhruba dva roky bude v té souvislosti uzavřeno návštěvníkům muzeum,“ připomněla Andrea Křížová.

Foto: Stěhování sbírky muzea před kompletní rekonstrukcí - Filip Klieštík


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu