Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Diecézní charita Litoměřice oslavila čtvrt století existence

kafkovampDiecézní charita Litoměřice slavila 4. listopadu své pětadvacáté narozeniny. Vybrala si k tomu důstojné prostředí kostela Všech svatých  a následně litoměřického hradu. Slavnosti se zúčastnili i zástupci města Litoměřice v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem, který poděkoval za dlouhodobě skvělou spolupráci mezi Diecézní charitou a městem. 

Oslavy zahájila děkovnou mší svatou v kostele na litoměřickém náměstí, kterou celebroval Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický a po té se všichni pozvaní přemístili do litoměřického Hradu, kde pokračoval program, kterým provázel Miroslav Zimmer. Oslav se zúčastnili nejen hosté ze sousedního Německa z diecézí Görlitz a Drážďany-Míšeň, ale také zástupci města Litoměřice, generální sekretář Charity Česká republika Jakub Líčka, charitní kolegové z většiny charit litoměřické diecéze, kolegové z ostatních diecézních a arcidiecézních charit České republiky a spousta dalších spolupracovníků a přátel Charity. Společně si připomněli, jak litoměřická charita vlastně vznikla, čím si za čtvrtstoletí prošla a co vše dělá nyní. Současné aktivity Charity pomohla hostům přiblížit fotografická výstava Lubomíra Kotka s názvem „Žijeme s Vámi Vaše životy“, která dokumentuje činnost Charity, a v den oslav ji hosté mohli zhlédnout v prostorách hradu. Výstava je nyní instalovaná v Domově na Dómském pahorku a od května 2017 bude čtyři měsíce v radniční galerii.

Z úst současné ředitelky Diecézní charity Litoměřice Růženy Kavkové (na úvodním snímku), které je ve vedení již více než 23 let, zaznělo poděkování za spolupráci a podporu všem zúčastněným, přičemž zdůraznila výbornou spolupráci s městem Litoměřice a charitami z Německa.
K narozeninám Charity zahrálo také smyčcové kvarteto Základní umělecké školy v Litoměřicích pod vedením Miroslava Ročka, zazpíval kolega z Oblastní charity Most Kristián Drapák a samozřejmě nechyběly gratulace od přítomných hostů. Přátelské setkání zakončil raut připravený Farní charitou Litoměřice.

Diecézní charitu Litoměřice zřídil tehdejší litoměřický biskup Mons. Josef Koukl právě 4.11.1991. Zakládající službou Charity byl charitní šatník, který funguje dodnes a od samého počátku ho vede dobrovolnice paní Marta Zachová. Postupně se přidala domácí péče, azylový dům pro matky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou, Poradna pro uprchlíky, ubytovna pro cizince, Poradna pro zadlužené občany a svou činnost rozvijí i nadále.


Dnes provozuje 4 střediska domácí péče, azylový dům pro matky s dětmi, občanskou poradnu, dobrovolnické centrum a česko-německou mateřskou školu sv. Zdislavy. Svou pomoc ale směřuje i do zahraničí, kde více než deset let pomáhala vzdělávat děti v romské osadě na Slovensku a od roku 2006 pomáhá se vzděláváním dětí také v Mongolsku.


Ani při mimořádných událostech v diecézi nezůstala Charita pozadu. Povodně v letech 2002, 2010 a další lokální povodně byly zkouškou, ale také příležitostí k dalšímu rozvoji Diecézní charity.

(TZ zpracovala Edith Kroupová, Diecézní charita, foto Eva Břeňová)

Za dlouhodobě úspěšnou spolupráci poděkoval pracovníkům Diecézní charity Litoměřice v čele s Růženou Kavkovou starosta Ladislav Chlupáč.

charitamp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu