Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Den bez karambolu

Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů

Žáci devátých tříd z litoměřických základních škol se dnes dopoledne účastnili akce nazvané Do života bez karambolu. Na výstavišti Zahrada Čech pro ně Policie ČR ve spolupráci s městem Litoměřice a dalšími organizacemi připravila celkem patnáct stanovišť, kde se mohli seznámit s prací i vybavením profesionálních hasičů, zdravotníků, městských strážníků i policistů, kteří představili činnost hned několika svých útvarů. Na místě tak byli kriminalisté, dopravní a poříční policisté. Akčními ukázkami zásahů zaujali policejní kynologové a jejich vycvičení belgičtí ovčáci malinois.

U stanovišť oblastního spolku Českého červeného kříže si deváťáci mohli vyzkoušet první pomoc nebo si připomenout škodlivost drog a rizika spojená s jejich užíváním. Zaujalo i stanoviště úseku prevence kriminality městského úřadu, kde si deváťáci díky speciálním brýlím mohli vyzkoušet, jak obtížná je koordinace pohybů v silné opilosti nebo pod vlivem drog. 

Na místě byl i zástupce autoškoly, který podával praktické informace o podmínkách k získání řidičského průkazu a svou činnost představila i probační a mediační služba. Atraktivní podívanou pak nabídly i ukázky sebeobrany systémem Krav maga.

Akce zaměřená na prevenci se v Litoměřicích koná každoročně. Letos šlo už o šestnáctý ročník. Referentka komunitního plánování z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích Libuše Součková připomněla, že podobně zaměřené programy byly uplynulých týdnech připraveny také pro žáky z nižších ročníků základních škol a děti z mateřských škol.

„V září se na dětském dopravním hřišti uskuteční akce pro žáky z prvních tříd nazvaná Bezpečná cesta do školy. Další pak v říjnu na výstavišti Zahrada Čech pro žáky pátých tříd,“ doplnila Libuše Součková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu