Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dětské oddělení nemocnice dostalo pět nových televizí

telkampPět televizí s úhlopříčkou 24“ převzali ve středu 13. dubna od starosty Ladislava Chlupáče, místostarosty Pavla Grunda, tajemníka Milana Čigáše a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renaty Jurkové předseda správní rady litoměřické nemocnice Radek Lončák, člen správní rady Vladimír Kestřánek, primář dětského oddělení Vladimír Bárta a vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová. Tyto televizory byly pořízeny z finančního příspěvku Města Litoměřice uvolněného v rámci komunitního plánování sociálních služeb a jsou určeny pro zvýšení komfortu dětských pacientů litoměřické nemocnice.

„Naše nemocnice vítá jakýkoli dar, který pomáhá zvýšit komfort pro naše pacienty,“ zahájil setkání Radek Lončák. „Jsme rádi, že jsme mohli přispět k dobré věci. Je známo, že kdo si hraje, nezlobí. A nemocným dětem běží čas pomaleji, takže je potřeba, aby se odreagovaly. A my doufáme, že jim tyto televize pomohou překonat čas strávený v nemocnici,“ doplnil starosta Chlupáč.
S poděkováním se přidala také vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová: „Pro děti, které jsou upoutány na lůžko a za chvíli už neví, jak by se zabavily, je televize vítaným prostředkem, který jim tento čas ukrátí. Proto za tento dar za celé naše oddělení i za naše pacienty velmi děkujeme. A doufáme, že se k těmto televizím budou naši pacienti a jejich doprovod chovat tak, jako by byly jejich vlastní, aby nám dlouho vydržely.“


Pět nových televizí bude umístěno na pokojích, které jsou uzpůsobené pro pobyt dětí spolu s doprovázející osobou. Dva přijímače budou umístěny na stanici velkých dětí a tři na stanici kojenců. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 5 televizorů byl ve výši 20.000,- Kč. Další tři televize z komunitního plánování získala litoměřická nemocnice pro své dětské oddělení již v loňském roce. (nk)

Na společné fotografii: zleva Renata Jurková, Ladislav Chlupáč, Pavel Grund, Božena Haufová, Radek Lončák, Vladimír Bárta, Milan Čigáš, Vladimír Kestřánek


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu