Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Děti základních škol soutěžily ve zdravé výživě

vareni hotelovka mpPohanková pomazánka s avokádem, jáhlový nákyp nebo polentový koláč. Svou kreativitou při vaření se mohli pochlubit žáci prvních a druhých ročníků základních škol. Na litoměřické hotelovce změřili síly ve vědomostech o zdravé výživě. „Vaření mě baví a zdravá výživa také. Maminka je vitariánka a já sama vegetariánka, zdejší suroviny pro mne nebyly ničím neznámým,“ sdělila Amélie Hajnová ze ZŠ U Stadionu.

„Soutěžící skupinky měly za úkol připravit školní svačinky a oběd podle vlastních receptů. Tomu všemu předcházely přednášky o zdravé výživě, o tom, jak se stravovali naši předkové a jak bychom se měli správně stravovat my,“ vysvětlila Radka Hazuchová,  lektorka, výživová poradkyně a spoluautorka projektu S jídlem si (ne)hrajem aneb Jsme to, co jíme. „Je zajímavé, že čím jsou děti mladší, tím lépe se stravují. Ještě jim fungují přirozené instinkty, které postupem času ztrácí, a tak například čtvrťáci mají ke zdravé výživě blíž, než osmáci,“ dodala Radka Hazuchová.

První místo soutěže opět obhájila ZŠ Havlíčkova. „Hodnotily se výsledky v testech, v praktické části porotci hodnotili vzhled a chuť jídla a také prezentaci na téma Znáte příběh svého jídla. Vítězné družstvo sehrálo dokonce scénku o tom, jak se staročeská rodina podivuje nad tím, jaké potraviny v dnešní době jíme a nevážíme si tradičních surovin, které jsou pro naše tělo přirozené,“ upřesnila Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice, které soutěž organizuje na půdě Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb ve spolupráci s dalšími partnery.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu