Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Děti z centra Srdíčko dostaly od města milionový dárek

srdicmpVčera bylo centru Srdíčko, jež je příspěvkovou organizací města, předáno do užívání nové multifunkční hřiště s pestrobarevným měkkým povrchem. Náklady na jeho vybudování dosáhly zhruba milionu korun. V krátké době jde o druhé venkovní hřiště, které město pro Srdíčko nechalo vybudovat.

„Ceníme si toho, že děti dostávají k užívání nejen příjemné, ale hlavně bezpečné hřiště. Splňuje totiž jejich zdravotní stav. Toto prostředí ocení i 20 zaměstnanců, kteří se o děti starají,“ uvedla Ivana Humlová, ředitelka Srdíčka.

Centrum má velmi pěkný interiér, který i svým vybavením splňuje všechna kritéria a požadavky pro poskytování služeb. Nyní má kompletně vybavené i venkovní prostory, jediné co mu chybí, je zateplení objektu. „Chceme i toto opatření realizovat. Nejprve dům podrobíme energetickému auditu, abychom zjistili jeho slabiny. Jakmile bude vypsán příslušný dotační titul, přihlásíme se do něho,“ vysvětlil Pavel Grund, místostarosta města.

Srdíčko, které provozuje město, je v Česku jedinečným zařízením. V jeho pavilonech se na jednom místě pečuje o tři skupiny dětí. Z celkové kapacity 70 dětí, je dvacet ve věku od 18 do tří let. Pro ně stát zákonem o zdravotních službách zrušil jesle, proto město nalezlo operativně alternativu - službu péče o děti.

Vedle dětí jeslového věku pečuje centrum ještě o děti z ambulantního stacionáře ve věku od tří do šesti let, jež jsou chronicky nemocné, a také o uživatele sociální služby v denním stacionáři, kteří mají mentální či kombinované zdravotní postižení, tedy i o vozíčkáře.

(text a foto Václav Sedlák)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu