Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Děti touží po zábavě a čistějším městě

mlforum2mpLitoměřické děti chtějí aquapark, lezeckou stěnu s jump parkem (skákací park) a čistější město. Náměty, které v průběhu března a dubna získaly největší počet hlasů, potvrdila v těchto dnech vyhodnocená anketa navazující na každoroční Mladé fórum.

Mladé fórum je projektem, kde děti ze základních a středních škol v Litoměřicích dostávají každoročně příležitost navrhnout změny, které by ve městě rády viděly. „První kola probíhají přímo na základních školách, z každé z nich vzejde jedno hlavní téma. V druhém kole se zástupci žáků litoměřických základních i středních škol setkávají u kulatých stolů se zástupci města, aby společně navrhli další náměty k řešení. Z této diskuze vyplyne deset nových témat. Vítězné podněty ze škol a deset témat z diskuze Mladého fóra je následně spojeno do ankety. Žáci všech škol poté při hlasování vyberou dva pro ně nejdůležitější problémy k řešení. Ankety se letos zúčastnilo 1 342 dětí, její výsledky máme nyní k dispozici,“ vysvětlila celý proces Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Litoměřičtí žáci a studenti si nejvíce přejí vybudování lezecké stěny a jump parku, který ve výsledcích hlasování dominuje s celkem 467 hlasy, následuje přání mít ve městě aquapark, po kterém touží 457 dětí. Pro zvýšení čistoty ve městě se vyjádřilo 203 dětí. Mezi další projekty, jejich realizaci děti navrhují, patří například zajištění lepšího vytápění a kontrol teploty školních tříd, zřízení více zdravých stravovacích podniků či snížení nájemného v Kulturním a konferenčním centru pro maturitní plesy. Mnohá dětská přání se shodovala s náměty dospělých, kteří podobným způsobem navrhovali změny ve městě v rámci souběžného projektu „Desatero problémů Litoměřic“ (více zde). Jak děti, tak dospělí by ve městě rádi omezili parkování v centru města a modernizovali plavecký bazén.

Výsledky dětské ankety nyní dostanou do rukou radní města. Na jejich nejbližším zasedání vyberou z uvedených námětů ten, který se dočká své realizace. O tom, že se město návrhy dětí doopravdy zabývá, přesvědčil přítomné žáky už během jejich březnové diskuze místostarosta Karel Krejza. Připomněl loňské projekty, které se realizace již dočkaly. Děti mohly porovnat původní a současný stav i na fotografiích. Viděly tak opravenou část cyklostezky směrem na Třeboutice, byly seznámeny s připravovanou výstavbou startovacích bytů. Přímo od zástupce městské policie také slyšely, že strážníci používají elektrokola, čímž přispívají k ekologické dopravě.

Žáci a studenti litoměřických škol se letos vyjadřovali k problémům města již podeváté. Projekt s názvem „Desatero problémů Litoměřic očima mládeže“ organizuje Zdravé město Litoměřice ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Sever.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu