Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Děti si užívají ojedinělý tábor

Účastnice táboru OSPODTýden plný zážitků, zábavy a informací z oblasti prevence. Tak by se dal charakterizovat unikátní projekt pro děti procházející evidencí oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), které po loňském úspěchu opět zrealizovalo město Litoměřice. Připravilo prázdninový pobyt pro dvacet školáků, jejichž rodiče si letní tábor nemohli finančně dovolit.

Celkem 20 dětí ve věku od 7 do 14 let tráví tento týden v turistické a chatové osadě Zdravotník v Horním Vysokém u Úštěka. „Tým pracovníků Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích jim připravuje zábavný program nesoucí se v mottu „Bezpečné léto 2019“,“ uvedla vedoucí odboru Renáta Jurková. Během týdne se děti již například seznamily se základy sebeobrany, navštívily ZOO centrum Srdov, dále se dozvědí užitečné informace o kyberprostoru nebo je čeká ukázka práce psovodů z vězeňské služby. Na programu nechybí ani letní kino, dětské diskotéky či sportovní aktivity. „Moc se mi na táboře líbí. Nejvíc mě baví soutěžení a malování,“ sdělila účastnice Kristýnka Stehlíková.

O tábor, který je podpořen částkou 120 tisíc korun z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra, byl ze strany rodičů velký zájem. Na podzim na něj bude navazovat víkendový pobyt. Litoměřická radnice se pokusí získat finanční prostředky na projekt i v příštím roce a navýšit kapacitu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu