Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Děti se starostovi pochlubily medailemi

tanecnicimpObrovským úspěchem a medailemi z mistrovství světa se včera přišli na radnici pochlubit starostovi Ladislavu Chlupáčovi tanečníci zdejší taneční školy Funky Dangers a karatistka Adéla Jirásková.
Na konci října se totiž uskutečnilo v pražském Top hotelu Mistrovství světa HIP HOP UNITE, kterého se účastnilo několik desítek týmů. Litoměřičtí tanečníci nás reprezentovali v dětské kategorii s choreografií Kids from the L.A. ZOO ve složení Lenča Masopustová, Terezka Sluková, Stáňa Holčáková, Nela Holčáková, Tonča Hajnová, Vanda Sovová, Jirka Šimek a Péťa Jurčáková. V juniorské kategorii The Chapter nastoupili Jan Grus, Jan Švejda, Nikol Jirásková, Lucka Slabochová, Eliška Kloučková, Adél Vrabcová, Verunka Jelínková a Domča Jarošová.

Konkurence v obou kategoriích byla velká. O medaile bojovalo 19 juniorských a 12 dětských týmů. Tanečníci z Funky Dangers, mj. dvojnásobní mistři ČR a dvojnásobní druzí vicemistři Evropy, se probojovali do velkého finále. Zde získali pro ČR v obou kategoriích bronzové medaile. „Závodili jsme s vynikajícími týmy z Ruska, Maďarska, jižní Afriky, takže jde o obrovský úspěch, umocněný skvělou atmosférou, kterou spoluvytvářeli i rodiče a fanoušci našich dětí," popsaly dojmy trenérky Adéla Marková a Kamila Dadoková, jinak Áďa a Kamča, které se svými svěřenci tvoří jeden velký tým. Jak ostatně bylo znát z přátelského povídání se starostou Chlupáčem, který jim za vzornou reprezentaci města poděkoval spolu se zastupitelem Petrem Hermannem.

Stejně jako karatistce Adéle Jiráskové, jinak vicemistryni Evropy roku 2014. Útlá, hnědovlasá dívka si totiž přivezla 5. místo z Mistrovství světa karate JKA (Japan Karate Association), které se uskutečnilo v říjnu v japonském Tokiu. „Karate se věnuji už od svých sedmi let, tehdy mě k němu přivedla kamarádka," vzpomíná patnáctiletá žákyně Masarykovy základní školy, která závodí za Karatedo Steklý a kromě již zmíněných úspěchů je i trojnásobnou mistryní ČR. Nejraději prý má kumite, tedy boj ve dvou. A jaká výzva nyní před ní stojí? „Vybojovat zlato na mistrovství Evropy," neskrývá ambice Adéla, kterou nepochybně čeká slibná budoucnost (na snímku dole se starostou a maminkou).

darkyvp

adolkavp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu