Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

deti

Děti malují seniorům k svátku

Děti z litoměřických organizací se připojily k celonárodní kampani Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“ s názvem „Děti malují seniorům k svátku“, a vytvořily obrázky a přáníčka pro seniory. Na první říjnový den totiž připadá Mezinárodní den seniorů, kterým děti svými výtvory udělají radost.

Do iniciativy se v Litoměřicích zapojil Dětský domov a Školní jídelna Litoměřice, dětská skupina Želvička, Hennlich Baby Club, Domov pro matky s dětmi Diakonie nebo Azylový dům Naděje. Malí umělci malovali seniorům přáníčka a obrázky, které následně poputují do pobytových zařízení či domácností, kde osamělí senioři žijí. „Děti z Mateřské školy Srdíčko se připojily a připravily vystoupení, kdy prostřednictvím kamery mohly s ohledem na současnou epidemiologickou situaci alespoň na dálku pozdravit seniory, pro které jsou přáníčka určená,“ uvedla Bohdana Dojčinovičová z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu v Litoměřicích.

Obrázky se budou předávat do Domova seniorů na Dómském pahorku, Klubu seniorů, SeneCura Terezín, Domova U Trati či Domova se zvláštním režimem Zdislava. Česká populace stárne, a proto je proměna věkové struktury velkou výzvou pro celou společnost. Iniciativa vznikla v rámci projektu „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“, který má za cíl propojit seniory s dětmi předškolního a školního věku a ukázat, že mezi generacemi existuje sounáležitost.

Foto: Iveta Hejduková, Město Litoměřice

         DMD Diakonie, DS Želvička, DD Litoměřice, Hennlich


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu