Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Domov u trati

Děti a senioři z Domova U Trati si užili pohodové odpoledne  

Příjemné odpoledne pro své klienty a děti svých zaměstnanců připravil litoměřický Domov U Trati. Konala se tam oslava u příležitosti Mezinárodního dne dětí, kde se vzájemně pobavily všechny generace.

Pozvání na akci přijali také zástupci města Litoměřice. Seniory i děti přišli pozdravit starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková.

„Jsem rád, že tu mohu po delší době být opět s vámi. Vzpomínám na dobu, kdy jsme se nemohli vídat osobně a ani společensky žít. To vzájemné setkávání nám nejvíce chybělo,“ řekl starosta, který zmiňoval epidemii koronaviru, která před dvěma lety právě Domov U Trati výrazně zasáhla. 

Zařízení se tehdy kvůli onemocnění ocitlo na několik týdnů v karanténě. Jako pozdrav od vedení města a zaměstnanců městského úřadu starosta poslal do domova stovku květináčů s růžemi.

„Těší mě, že jsem dostala pozvání přijít mezi vás. Je to tu perfektně připravené. Přeji vám hlavně zdraví, to je to nejdůležitější. Ať se tu zase za rok sejdeme,“ popřála seniorům Renáta Jurková.

Vedoucí zařízení, které spadá pod krajskou příspěvkovou organizaci Centrum sociální pomoci, Libuše Horčicová, přiblížila, že akce byla primárně určená pro klienty domova a děti a vnoučata jeho zaměstnanců.

„Letos jsme pozvali také děti z Dětského domova v Litoměřicích, které k nám často chodí a seniorům například zpívají nebo si s nimi hrají,“ poznamenala Horčicová.

Zatímco dospělí si na společném odpoledni mohli užít například barmanskou show spojenou s ochutnávkou koktejlů či vystoupení imitátora, děti se mohly vyřádit na skákacím hradu, pomazlit se s živými zvířaty nebo si zasoutěžit. Čekala na ně i pohádka.

Kapacita Domova U Trati je ze standardních 90 míst v současné době snížená na 80. Důvodem je probíhající rekonstrukce koupelen. V současné době domov obývá přibližně 65 seniorů, kteří žijí buď ve dvou či jednopokojových bytech s kuchyňským koutem a kuchyní.

Text + foto: Michaela Rozsypalová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu