Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Děti a mládež diskutovaly o problémech města

mlmpDěti a mládež dění v Litoměřicích zajímá. Prokázaly to dnes v sále Základní školy Boženy Němcové, kde se sešli zástupci všech základních a čtyř středních škol na společném diskusním fóru, aby za pomoci představitelů radnice a pracovníků odborů úřadu definovali problémy města Litoměřice. Diskusi zahájili ve skupinkách u několika tematicky různě orientovaných stolů. Své nápady zaznamenávali, a poté je sdíleli s ostatními. Nejvyšší počet hlasů u více než pěti desítek přítomných mladých lidí získala výstavba startovacích bytů. Dále poukazovali na chybějící pruhy pro cyklisty, nedostatečnou propagaci letního kina apod. „Námětů bylo opravdu hodně. Společně s výstupy jednotlivých školních fór se stanou součástí ankety, která v dubnu proběhne ve školách a na webu Zdravého města Litoměřice. Cílem bude v širším měřítku definované problémy ověřit, a poté předložit radním města,“ konstatovala Rita Vlčková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Radní se nápady dětí zabývají. Což ostatně dokazuje fakt, že loni předložená žádost mládeže o instalaci internetového připojení v Jiráskových sadech byla vyslyšena. „V tuto chvíli se již mohou prostřednictvím nově instalované wi-fi v Jiráskových sadech k internetu připojit,“ ujistil místostarosta Karel Krejza, který se dnešního fóra mládeže osobně účastnil.
Již za několik dní – 11. dubna od 16 hodin v domě kultury - se pak uskuteční diskusní fórum určené všem obyvatelům Litoměřic, pořádané pod názvem „Desatero problémů“.

 

Školáci a středoškoláci dnes v sále ZŠ Boženy Němcové diskutovali u pěti tematicky různě zaměřených stolů.

mlvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu