Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Desítky dobrovolníků uklízely Litoměřice

charitampTři velkoobjemové kontejnery a šest desítek stolitrových pytlů plných odpadu, které odvezli pracovníci Technických služeb města Litoměřice. Takový je výsledek sobotní akce Ukliďme Litoměřice společně. Třetí ročník opět pořádalo Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s odborem životního prostředí a s řadou organizací a dobrovolníků, kteří se tak připojili k celorepublikové akci Ukliďme Česko.

Lokality určené k úklidu si z části vybrali sami dobrovolníci, Zdravé město Litoměřice zajistilo kontejnery, pytle, rukavice apod. Například 35 dobrovolníků, členů turistického oddílu mládeže Litomíci, a žáci turistického kroužku při ZŠ Havlíčkova, ale i kamarádi a rodiny, kdy nejmladším účastníkem byla dvouletá holčička, vyčistili cestu za výstavištěm. „I přes nepřízeň počasí se všichni moc snažili. Výsledkem byl téměř plný kontejner a přes třicet pneumatik od malých až po velké traktorové,“ konstatovala vedoucí Litomíků Kateřina Krňáková.

Do akce se i letos zapojili litoměřičtí zastupitelé. Hned šest jich společně s další zhruba dvacítkou dobrovolníků uklízelo Terezínskou kotlinu. Ruku k dílu přiložil i ministr životního prostředí Richard Brabec. „V přistaveném kontejneru skončila nejen místní černá skládka, ale i dlouhé roky se kupící nepořádek a odpadky, které hyzdily tuto část města,“ uvedl zastupitel Petr Urbánek a dodal: „Uvidíme, jak dlouho zůstane tato lokalita čistá.“

Vyčištěna byla i další prostranství. „Ještě před několika lety jsem bydlela v Pokraticích. Rádi jsme chodívali na procházky kolem Medulánky Hervertovým údolím. Tehdy mě překvapil velký nepořádek kolem potůčku a dál ve stráni, kde bylo i ohniště. Pak jsem se odstěhovala a na údolí i s nepořádkem zapomněla,“ vzpomíná Marie Mazancová, která se na místo vypravila v sobotu, a to i s dobrovolníky z Diecézní charity v čele s jejich koordinátorkou Veronikou Vedejovou. „Odpadků bylo požehnaně, ale práce i při mírné nepřízni počasí nám šla od ruky. Prožili jsme zdařilé dopoledne. Kéž bude lidí ochotných přiložit ruku k dílu přibývat a nepořádku v přírodě naopak ubývat,“ dodala Marie Mazancová.

Jako každoročně se k úklidu připojila i nezisková organizace NADĚJE se svými klienty, kteří uklidili okolí Penny marketu a skládku za Albertem v Želeticích. Na Mostné hoře uklízel Eko tým ze ZŠ Na Valech s učitelkou Lenkou Čermákovou.

„Věřím, že se k výzvě připojili i další občané a Litoměřice jsou zase čistější. Obrovský dík patří všem, kterým není lhostejné, jak naše město vypadá, a připojili se k nám,“ vzkázala koordinátorka Zdravého města Litoměřice Rita Vlčková.

Dobrovolníci z Charity vyrazili uklízet nepořádek k Medulánce. 

charitavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezi dobrovolníky na Terezínské kotlině nechyběli ani litoměřičtí zastupitelé, mezi které zavítal i ministr životního prostředí.

kotlinavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Členové turistického oddílu mládeže Litomíci, žáci turistického kroužku při ZŠ Havlíčkova a další čistili cestu za výstavištěm.

krakova vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu