Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

den senioru

„Den seniorů“ v Litoměřicích se těšil velké návštěvnosti

„Pohyb pro život“ je heslem, kterým se řídí organizátoři oblíbené akce „Den seniorů aneb Senioři seniorům“. Již čtvrtý ročník setkání proběhl dnes na koupališti na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.

V rámci něj se senioři účastnili soutěží, pobavili se, vyzkoušeli klidové a zdraví prospěšné aktivity jako jógu či tai chi, minigolf, šachy, hru cornhole, střelbu ze vzduchovky, vědomostní soutěže, kroket a spoustu dalších aktivit. Pozdravit je přišel i starosta Ladislav Chlupáč, který si společně s nimi vyzkoušel i několik aktivit.

„Od rána jsem si přála, aby počasí vydrželo a jsem velmi potěšená, že nakonec je naprosto ideální. Senioři se chtějí bavit, a to nejen hrou, ale i povídáním a přiměřeným cvičením. Z dnešního dne mám hezký pocit,“ shrnula své dojmy Milka Kuderová, koordinátorka akce spolupořádané Sportem pro všechny (SPV), Českou unií sportu, Klubem českých turistů, Klubem seniorů a dalšími dobrovolníky.

Na akci přišlo zhruba 80 návštěvníků. „Letos jsem zde poprvé a jsem naprosto nadšená. Uchvátilo mě krásné prostředí areálu koupaliště a celým programem jsem příjemně překvapená. Jen se mi zdá, že jsem zbytečně šikovná,“ zhodnotila s humorem své dovednosti jedna z účastnic, paní Šimanová. Nejstarší návštěvnici letošního ročníku bylo 87 let. „Díky aktivitě litoměřického odboru SPV se zde může pořádat již čtvrtý ročník akce. Ta je vyhlášena SPV společně s Českou unií sportu a jsme opravdu rádi, že máme k dispozici tak krásný areál,“ poděkoval přítomný Jan Rubeš za krajskou asociaci SPV. Senioři se již těší na pátý ročník akce, který je plánovaný na konec příštího léta.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu