NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Definované problémy jsou postupně řešeny

30.07.2014 Aktuality Eva Břeňová

Litoměřičtí zastupitelé schválili minulý týden návrhy řešení problémů, které definovali lidé v dubnu v domě kultury na veřejném projednání „Desatero problémů Litoměřic - řešme je společně“. Problémy formulované v rámci diskusního fóra, kterého se zúčastnily dvě stovky lidí, následně ověřila anketa.Seznam témat, na jejichž významnosti se shodli jak účastníci veřejného projednaní, tak respondenti ankety, je následující:


1. Úplné zrušení heren a automatů ve městě. Zastupitelé již v dubnu schválili vydání nových vyhlášek, které regulují a zpřísňují provozování sázkových her a omezují jejich propagaci.


2. Zlepšit cyklodopravu ve městě. Dochází k aktualizaci tras, průběžnému osazování dopravního značení, které nevyžaduje stavební úpravy. Připravována je i projektová dokumentace na stavbu trasy vedoucí od Terezínské kotliny přes Tyršův most do ulice Vavřinecké.


3. Podporovat bydlení pro nízkopříjmové skupiny obyvatel. V této souvislosti má odbor územního rozvoje městského úřadu zpracovanou projektovou dokumentaci na vybudování čtyř desítek startovacích bytů v Jiříkových kasárnách. Radní čekají na vypsání vhodného dotačního titulu.


4. Zrušit automaty na sladkosti na školách. Záležitost je řešena centrálně prostřednictvím Ministerstva školství ČR, které připravuje vyhlášku regulující prodej nezdravých potravin ve školách. Ve městě je podporováno zdravé stravování a výchova ke zdravému životního stylu


5. Vybudování atletického oválu a dětského hřiště při ZŠ Havlíčkova. Připravena je projektová dokumentace a město hledá vhodný dotační titul na realizaci projektu.
6. Zvýšit počet odpadkových košů ve městě a zlepšit průběžný úklid. O 150 procent byly navýšeny finance využívané k nákupu a opravám odpadkových košů a laviček. Stejně tak o 100 procent navýšilo město finance určené na ruční čištění chodníků a komunikací v historické části Litoměřic. Zakoupen byl i nový stroj na sběr psích exkrementů. Proběhne anketa k dostupnosti odpadkových košů.


7. Vybudovat atletický ovál v kasárnách pod Radobýlem. Ve fázi příprav se v těchto dnech nachází vyhlášení architektonické soutěže na využití areálu, v níž se počítá i se sportovními plochami. (Jde o tzv. neověřený problém – na fóru se do desítky nedostal, v anketě však byl na prvním místě.)


„Naformulované problémy byly zaneseny do DataPlánu Národní sítě Zdravých měst (http://dataplan.info/cz/litomerice/ocima-lidi) a rozvojových dokumentů města, jako je Plán zdraví a kvality života,“ dodala koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková. Bližší informace k anketě a fóru najdete na http://zdravemesto.litomerice.cz/forum-desatero-problem.html.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu