Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výroba mýdla Naděje

Dárek v podobě mýdla z Litoměřic potěší hned několikrát

Litoměřické infocentrum zařadilo do sortimentu upomínkových předmětů voňavá mýdla s logem města vyrobená v sociálně terapeutických dílnách Naděje, jednou z neziskových organizací, se kterými město dlouhodobě spolupracuje. Radost z tohoto dárku umí u srdce zahřát hned několikrát. Výtěžek z prodeje totiž putuje přímo na podporu aktivit klientů, kteří mýdla vyrobili.

„Kompletní výroba mýdel i jejich samotné balení, to vše připravuje skupina našich klientů. Pravidelně k nám přicházejí získávat a upevňovat pracovní návyky, které je naplňují,“ prozradila vedoucí sociálně terapeutické dílny Naděje Kateřina Drbohlavová a dodala, že práce v dílně má pro klienty význam nejen v podobě činnosti samotné, ale i jejího procesu, kdy se učí umět spolupracovat, být trpěliví či nebát se říct si o radu. Vidí také hodnotu své práce „Za odvedenou činnost naši klienti dostávají tzv. Nadějáčky, které mohou ušetřit a pořídit si za ně nějakou drobnost v podobě výrobků z dílny.  I získané peníze z jejich výrobků se jim vrací zpět formou různých exkurzí, výletů či společných aktivit, které tak můžeme pořádat i víckrát do roka,“ upřesnil Richard Brejša, asistent ředitelky litoměřické Naděje.

V prostorách Naděje vznikají kromě mýdel pro litoměřické „íčko“ i jiné rukodělné výrobky. Košíky, koberce, bižuterie a mnoho dalších. Zakázka mýdel s logem města svým rozsahem patří mezi ty větší a klienti nad ní stráví přibližně tři měsíce práce.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu