Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Další ministr školství byl na "Masaryčce"

ministrmpV pátek 24. 11. 2017 měli na Masarykově základní škole v Litoměřicích vzácnou návštěvu.

Po osobním pozvání od ředitele školy Mgr. Karla Kynzla přijel na neformální návštěvu současný ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. spolu s doprovodem. Pan ministr se zdržel na Masarykově ZŠ zhruba 1,5 hodiny.  S vedením školy a zástupci města Ing. Andreou Křížovou, vedoucí odboru školství a Mgr. Antonínem Tymem Ph.D., manažerem geotermálního projektu, pan ministr diskutoval o různých otázkách.  Řeč přišla mimo jiné i na zvyšování platů ve školství, na roli školních psychologů a inkluzi. Profesor Štech ocenil jazykovou přípravu žáků na škole v rámci Anglického programu ve spolupráci se spolkem Easy english, seznámil se fair tradovými aktivitami i projektem na vybudování odborných učeben v podkroví hlavní budovy.  Také si prohlédl kroniky školy. Zástupci města ho pak seznámili se stavem vzniku výzkumného geotermálního centra a dostali optimistickou odpověď v souvislosti s financováním jeho vybudování. Neformální rozhovor se od školních otázek také stočil k úspěchům litoměřických sportovních oddílů, o nichž byl pan ministr rovněž informován.

Na závěr své návštěvy navštívil ministr Štech první a třetí třídu, kde právě probíhala bilingvní výuka výtvarné výchovy a pracovních činností. Pohovořil s rodilými mluvčími v jejich rodné angličtině a pochválil malé žáky za jejich aktivitu a šikovnost.

Prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. je již druhým ministrem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, který zavítal na Masarykovu základní školu v Litoměřicích za uplynulé 2 roky.   

Text: Petr Hošek


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu