NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Čtyřicet starostů řešilo problémy autobusové dopravy

starompProblematika autobusové dopravy starosty obcí na Litoměřicku zajímá. Čtyři desítky jich přijalo pozvání od starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče na setkání, které se dnes uskutečnilo v Hradu Litoměřice. Společně projednávali aktuální problémy týkající se meziměstské autobusové dopravy. Přítomni byli i zástupci Ústeckého kraje v čele s náměstkem hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jaroslavem Komínkem. Během jednání se řešila i dopravní obslužnost litoměřické nemocnice.

„Nejeté spoje autobusové dopravy potrápily nás všechny. Sám jsem někdy vozil občany obce do práce, když marně čekali na zastávce,“ popsal během setkání nelehkou situaci Martin Ušala, starosta Hlinné. Starosty zajímaly otázky týkající se jízdních řádů, a to hlavně doplnění spojů. Dopravní společnost Ústeckého kraje, na kterou od 1. ledna 2019 přešel provoz autobusové dopravy na Litoměřicku, problém aktivně řeší. Stále se však potýká s nedostatkem řidičů autobusů. Podle slov Jaroslava Komínka řidiči z tohoto regionu odešli a noví sem nepřichází. „Uděláme vše pro to, aby se situace zlepšila. Naším cílem je návrat k původním jízdním řádům a jejich dodržování,“ konstatoval Komínek. V souvislosti s dopravou zaměstnanců litoměřické nemocnice do zaměstnání a zpět domů zástupci Ústeckého kraje zároveň přislíbili od příštího týdne doplnění spoje č.623 ve směru Bohušovice nad Ohří – Litoměřice – Třebušín – Lovečkovice – Verneřice a zpět.

Aktuální informace o autobusové dopravě jsou zveřejňovány na webových stránkách dopravy Ústeckého kraje. Setkání starostů obcí spadajících pod Litoměřice jako obec s rozšířenou působností se koná z iniciativy starosty Ladislava Chlupáče dvakrát ročně. Probírány jsou aktuální témata.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu