Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Knihobox

Čtenáři v Litoměřicích mají k dispozici novinku v podobě knihoboxu

Novou službu v podobě výdejového a návratového knihoboxu nabízí od dnešního dne svým čtenářům Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Novinka umístěná v podloubí domu na rohu Lidické ulice a Mírového náměstí umožní vyzvedávat nebo vracet knihy 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Jak přiblížila ředitelka knihovny Martina Vondráková (na snímku), myšlenka nabídnout čtenářům knihobox vznikla už před delší dobou, kdy se služby různých výdejních boxů začaly rozšiřovat i v souvislosti s opatřeními během covidu.

„Ačkoli je knihovna otevřena 40 hodin týdně, může se stát, že provozní doba někomu například z pracovních či studijních důvodů nedostačuje. Takto si čtenáři mohou knihy vyzvednout nebo vrátit v čase, který jim vyhovuje,“ vysvětlila Martina Vondráková smysl knihoboxu. S novinkou se dnes přišli seznámit také zástupci města v čele s místostarostou Petrem Panašem a vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Klárou Moščicovou.

„V případě, že si chce čtenář danou knihu prostřednictvím knihoboxu vypůjčit, zarezervuje si jí ve svém čtenářském kontu, kde jako místo rezervace zadá právě výdejní box. Ve chvíli, kdy bude kniha připravena, obdrží e-mail obsahující číslo schránky a číselný kód, jehož pomocí schránku otevře. Na vyzvednutí objednaných knih má lhůtu tři dny,“ popsala ředitelka knihovny.

Použití návratového boxu je jednodušší. Po zvednutí vrchního víka stačí jen knihy nebo časopisy, pro které je tento box výlučně určen, vložit hřbetem napřed a víko opět zavřít.  Podrobné informace k fungování knihoboxu jsou uvedeny na webových stránkách knihovny. Náklady na pořízení výdejového i návratového boxu jsou dohromady zhruba 124 tisíc korun.

Podobné knihoboxy nabízejí také další knihovny v republice, například v Plzni, Hodoníně, Klatovech, Ústí nad Labem nebo v Litvínově.

Foto: Radim Tuček 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu