NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Čištění ulic začíná, pozor na odtahy aut

opr.kommpČištění ulic po zimě začalo. Ručním úklidem procházejí chodníky již od začátku března. Stroje na čištění silnic vyjedou 1. dubna. Občané jsou o úklidu informováni sedm dní předem dopravním značením, které rozmísťují pracovníci Technických služeb města Litoměřic (TSM).

Ulice prochází ručním a strojním zametáním, následně se ulice umyje. V letním období jsou ulice zkrápěny, aby se snížila prašnost. Jako první budou 1. a 2. dubna uklizeny komunikace bloku č.2 Kocanda. Na řadu 3. a 4. dubna přijde Dalimilova – pod Mostnou horou, 7. dubna Střed a 8. a 9. dubna blok Kozinova. „Oproti loňskému roku jsme prodloužili prodlevy mezi termíny čištění ulic. Každá ulice by měla být uklizena jednou za osm týdnů. Úklid téměř všech bloků je rozdělen do dvou dnů,“ sdělil ředitel TSM Ivo Elman.

V loňském roce bylo odtaženo 331 vozidel řidičům, kteří nerespektovali dopravní značení. Automobily jsou umisťovány v areálech TSM, kde si je mohou majitelé vyzvednout. Na místě musí zaplatit poplatek za odtah, který činí 1500 Kč.  Pokud se však řidič nedostaví, druhý den je automobil vrácen na původní místo a poplatek za odtah se tím dvojnásobí.

„Dále mohou na auta strážníci umístit předvolání pro nepřítomného řidiče,“ informoval velitel Městské policie Litoměřice Ivan Králik. Nedodržení dopravního značení řeší policie jako přestupek pokutou až 500 Kč.

Kompletní harmonogram čištění ulic je zveřejněn na webových stránkách města.

Foto ilustrační


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu