Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Čištění ulic

Čištění ulic začíná. Bojíte se odtažení vozidla? Nemusíte

Ve městě začíná od pondělí 3. dubna jarní čištění ulic. Je proto třeba respektovat dopravní značení, a vyhnout se tak odtažení svého vozidla.

S cílem snížit počet odtažených vozidel, a šetřit tak peněženky občanů, přišlo již loni město s bezplatnou službou. „Prostřednictvím informačního kanálu Munipolis / Mobilní rozhlas rozesíláme podle místa bydliště přímo do mobilů SMS zprávy občanům, že právě v místě jejich trvalého bydliště bude platit zákaz parkování. Obdobné upozornění dostanou ještě o nějaký den dříve mailem,“ informovala vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu MěÚ Eva Břeňová.

Tato služba je přitom bezplatná, stačí se zaregistrovat na webových stránkách města. „Zahlcení zprávami z radnice se přitom není třeba bát. Každý si totiž může při registraci zvolit pouze druh zprávy či upozornění, o který má zájem,“ upozornila Eva Břeňová.

Loni bylo kvůli úklidu ulic přemístěno do areálu Technických služeb města (TSM) 338 automobilů, předloni 336. Odtažení vozidla přitom není levnou záležitostí. Celkem vás může přijít až na tři tisíce korun. „1500 korun stojí odtah na odstavné parkoviště, dalších 1500 vrácení zpět na místo, což je naší povinností danou zákonem,“ vysvětlil Vítězslav Votruba, ředitel TSM Litoměřice s tím, že tyto ceny ve městě platí již od roku 2013. Snížení poplatku na polovinu docílíte tím, že si své vozidlo stihnete vyzvednout na odstavném parkovišti.

Harmonogram úklidů ulic je ke stažení ZDE!


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu