Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice čekají další úpravy městské zeleně

jiraskovy sadympMěstská zeleň je pro Litoměřice důležitá a je třeba o ni pečovat. To je jasný postoj města, které si vzalo za cíl péči o své zelené plochy neustále zkvalitňovat. Plánů je hned několik. „Rádi bychom začali s obnovou zeleně v prostoru Mezibraní a následně v ulici Na Valech, kde zdravotní stav stromů zásah vyžaduje. Naši pozornost si zaslouží i Střelecký ostrov, který je v současné době velice využíván a některé stromy už také zaslouží obměnu,“ upřesnila Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu mající na starost městskou zeleň.

Zásadní změnou projde i velká dominanta, alej v ulici Sokolovská. „Ulici čeká obměna komunikace a chodníků, stromy přijdou na řadu až jako poslední, nicméně je to pro nás velice důležitý úkol,“ nastínila Lenka Brožová a dodala, že podobný scénář z pohledu péče o městskou zeleň čeká ulici Na Kocandě, kde v úseku od kruhového objezdu až k ulici Alšova dožilo celé stromořadí.

„Litoměřice jsou chytrým městem a jako takové vědí, že starat se o městskou zeleň je chytré. Životní prostředí je důležité, stromy přinášejí lidem a městu klidové odpočinkové zóny. Musíme o ně pečovat,“ upozornil tajemník města Milan Čigáš.

Největším, nejsložitějším a časové nejnáročnějším úkolem pak pro město má být úprava zeleně na Mostné hoře. „To je však vize v řádu několika, možná i desítky let,“ uzavřela odbornice pro městskou zeleň v Litoměřicích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu