Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Setkání na Kocandě

Chování lidí z ubytovny a málo parkovacích míst kritizují obyvatelé Kocandy

Seriál diskusí představitelů města s veřejností v pondělí večer pokračoval setkáním s obyvateli Kocandy. Největší kritika mířila na bývalý hotel Labe, který dnes slouží jako ubytovna.

„Kolem hotelu raději nechodit. Okřiknout tyto lidi, ať se chovají slušně, si člověk raději odpustí,“ sdělila starší žena. „Mému šestiletému synovi nabízeli cigaretu. Šestiletému,“ kroutil hlavou mladý otec. „Chtělo by to sem umístit kameru,“ vyzýval starší pán.

Zazněl i názor, že Kocanda je v porovnání s ostatními sídlišti z hlediska rozvoje opomíjena. Dále si někteří občané nepřejí nový sběrný dvůr, který město vzhledem k rostoucím nárokům plánuje vybudovat v bývalém areálu technických služeb. „Nic není rozhodnuto. Může být nakonec někde jinde. O tom budeme ještě diskutovat,“ ujistil místostarosta Karel Krejza.

Další podněty pocházely už spíše od jednotlivců. Starší paní by uvítala, aby od zastávky před 6. ZŠ jezdil autobus ráno až k nemocnici, jako tomu bylo dříve, další by přivítal větší pozornost věnovanou dopravní situaci v ulici Topočianská, kde by několik obyvatel rádo nechalo i odstranit několik laviček, na nichž tráví hodně času problematičtí občané z ubytovny. „Podněty, které zde zazněly, se budeme zabývat v radě města,“ sdělil místostarosta Lukas Wünsch.

Lidé ale nezapomněli i pochválit. Na Kocandě se jim líbí hodně zeleně, opravená ZŠ U Stadionu, hřiště v Růžovce, prostříhané křoví v ulici Vrchlického nebo oprava asfaltového povrchu komunikace v ulici Chelčického


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu