Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Charitativní koncert pro hospic bude letos výjimečný

taptapmpPátý ročník charitativního koncertu pořádá již v pondělí 5. září v rámci Litoměřického kulturního léta Nadační fond Kalich za podpory města Litoměřice a ve spolupráci s MKZ. Po Hradišťanu, Bratrech Ebenech, Ondřeji Havelkovi s Melody makers a Spiritual kvintetu se i letos máme nač těšit. Tentokrát na koncertu, jehož výtěžek ze vstupného bude opět předán Hospici sv. Štěpána, vystoupí pražská skupina The Tap Tap společně s litoměřickým pěveckým sborem Puellae cantantes. Uskuteční se 5. září od 18 hodin v domě kultury. The Tap Tap je parta lidí, která i přes svůj tělesný handicap doslova žije muzikou. Společně s ní již zpívala řada zpěváků, mezi nimi Kamil Střihavka, Dan Bárta, Vojtěch Dyk nebo Matěj Ruppert. Úspěchy sklízí nejen doma, mimo jiné ve Státní opeře v Praze, ale i v zahraničí (Moskva, Londýn atd.). Mezi jejich nejznámější písně patří Řidič autobusu, Moje volba nebo Konec světa – zrušeno (http://www.thetaptap.cz/#!kapela). Atmosféra na koncertech bývá úžasná (viz foto).


Pátý ročník koncertu NF Kalich tak bude výjimečný svým poselstvím. „Do Litoměřic totiž přijedou talentovaní lidé, s nimiž se osud nemazlil, aby prostřednictvím nápadité hudby a moudrých textů nabili ostatní energií, chutí do života a ukázali, že stojí zato poprat se s osudem,“ upozorňuje Eva Břeňová, moderátorka akce. Několik písní si společně s The Tap Tap zazpívá i litoměřický pěvecký sbor Puellae cantantes pod vedením sbormistra Romana Pallase.

Na závěr koncertu předá starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč Ceny Aloise Klára osobnostem, které dlouhodobě svou prací přispívají ke zkvalitnění a rozvoji zdravotní a sociální oblasti města. Jména těch, kteří ocenění získají, již schválili radní města na své včerejším jednání. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu