Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

železniční trať

Cesta vlakem se z Litoměřic do České Lípy zrychlí

Ke konci příštího roku se zrychlí cesta vlakem z Litoměřic do České Lípy, a to díky revitalizaci železniční trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou, na kterou vyhlásila Správa železnic veřejnou zakázku.

Jejím cílem je zejména zvýšení traťové rychlosti a bezpečnosti železničního provozu i zkrácení jízdních dob vlaků prostřednictvím rekonstrukce železničního svršku i spodku, nástupišť a přejezdů.

„Revitalizace trati přinese zkrácení jízdních dob odstraněním propadů rychlosti, které vede k možnosti zavedení hodinového taktu osobních vlaků ve špičce v úseku Lovosice – Úštěk a 30minutového taktu osobních vlaků v úseku Lovosice – Litoměřice horní nádraží po celý den,“ uvedla tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Přinese-li v budoucnu nová revitalizace zvýšení četnosti spojů, závisí na objednavatelích, kterými jsou Ústecký a Liberecký kraj.

I přestože nádražní stanice v Litoměřicích nebudou procházet rekonstrukcemi, v některých stanicích na Litoměřicku k větším rekonstrukcím dojde. „V traťovém úseku Litoměřice horní nádraží – Liběšice dojde k rekonstrukci zastávky Trnovany u Litoměřic, kde bude vybudováno nové nástupiště o délce 90 metrů a nový nástupištní přístřešek. Zastávka bude vybavena novým osvětlením a rozhlasem pro cestující. Zastávky Litoměřice Cihelna, Ploskovice a Horní Řepčice budou z důvodu zavedení dálkového řízení vybaveny rozhlasem,“ dodává Nela Friebová.

Vlastní zahájení prací je plánováno letos v červenci, dokončení pak v listopadu příštího roku.

Co se týče omezení dopravy, navržena je nepřetržitá výluka celého úseku trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou v období březen až srpen 2022.

Ilustrační foto: L. Gabriel Ayilef


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu