Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kulturní akce

Červen s MKZ Litoměřice a letní prázdninové tipy 

Městská kulturní zařízení v Litoměřicích mají za sebou první polovinu roku. Akcemi nabitý měsíc červen nabídl mnoho chutí a zábavy. Pojďte se s námi ohlédnout za uplynulým měsícem a zároveň nakouknout pod pokličku letních akcí, které jsou před námi.

Litoměřický hrad patřil první červnovou sobotu vinařům. Na jubilejním desátém ročníku Litoměřického hroznu se představilo patnáct převážně českých vinařů. K příjemné náladě u sklenky vína hrála dobrá muzika a celý den se tak velmi vydařil.

V ten samý den se na výstavišti Zahrada Čech konala degustační a prodejní akce Gastro food fest, doplněná o pouť pro děti. Organizátorům se tak podařilo propojit hned tři akce v jeden den a za jedno vstupné. Pro návštěvníky bylo i zde připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý program.

Město Litoměřice hned následující víkend patřilo hasičům a výstaviště Zahrada Čech obsadila jedna z největších akcí roku – Hasičské slavnosti. Dvě stovky hasičských sborů z celé republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska a Polska, dorazily do Litoměřic. Desítky ukázek historické i současné techniky byly k vidění nejen na výstavišti, ale i na Mírovém a Lodním náměstí.

Od hasičů k seniorům. Ani vysoké teploty neodradily statečné návštěvníky Senior festu na Zahradě Čech. Celým dnem provázel Zdeněk Lukesle, zahrála příjemná hudba k poslechu a připraveny byly workshopy, semináře nebo ukázky sportovních aktivit.

V Kulturním a konferenčním centru následně pokračovaly akce jako Travesti show, Setkání seniorů nebo koncert k významnému jubileu 120 let Základní umělecké školy v Litoměřicích. Hudebních vystoupení však bylo v tomto měsíci více. Za zmínku stojí narozeninový koncert sboru Cantica Bohemica k životnímu jubileu sbormistra, hudebního pedagoga a skladatele PhDr. Vladimíra Frühaufa nebo koncert Schizzo bandu, a také 1. koncert Litoměřického varhanního léta.

Mladí talentovaní varhaníci ze ZUŠ Litoměřice a devět elegánů ze sboru Páni z Kalicha vystoupili v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích a zahájili tak 31. ročník tohoto mezinárodního hudebního festivalu. Litoměřické varhanní léto tak vkročilo do čtvrté dekády života a je potěšující, že právě litoměřičtí umělci byli u toho. Velké poděkování patří Michaele Fišerové a jejím třem varhaníkům a také Václavu Hančovi a sboru Páni z Kalicha.

Divadlo Karla Hynka Máchy se kromě příprav na letní scénu stihlo v červnu ještě tradičně věnovat rodičům a jejich narozeným dětem. Konalo se zde vítání občánků, zavítala ZUŠ Litoměřice, a odehrála se dvě večerní představení – komedie s detektivní zápletkou Liga proti nevěře a Deštivé dny. Divadlu Ungelt se tak tímto představením již poněkolikáté povedlo litoměřické divadlo vyprodat.

Kino Máj v červnu navštívily hvězdy filmového plátna – tvůrci filmu Andílci za školou. Fanynky Vojtěcha Drahokoupila jistě ocenily jeho přítomnost a využily tak příležitosti popovídat si se svým idolem nejen o filmu, kde ztvárnil hlavní roli.

Pozvánka na léto s MKZ

Na začátku prázdnin ovládnou Kino Máj Mimoni. Žluté roztomilé postavičky jsou zpátky ve svém nejočekávanějším animovaném pokračování: Mimoni 2: Padouch přichází. Jedná se o šílené a zábavné dobrodružství těchto stvoření, která se učí pracovat pro svého nového pána, malého Grua. Předchozí díl vidělo v českých kinech neuvěřitelných 850 tisíc diváků. Komedie plná akce, šílených nápadů, nakažlivého humoru a důležitých lekcí na téma pravé přátelství bude stát za to a v Kině Máj se objeví hned na začátku léta. Dalším lákadlem pro děti je jistě také animovaný film DC Liga supermazlíčků. A těšit se můžete též na další díl filmu Thor: Láska jako hrom.

V létě se na programu MKZ objeví další dva koncerty Litoměřického varhanního léta, 27. července a 24. srpna. Slavné světové melodie zazní v rámci Velkého letního koncertu na Mírovém náměstí 5. srpna.

Nově se na Zahradu Čech přesouvají Pivní slavnosti. Bude tomu tak 13. srpna a pro milovníky piva je připraven bohatý kulturní program.

Pro děti si MKZ Litoměřice připravila hned dvě akce – Letní čtvrtek, který se nově bude konat 4. srpna v Jiráskových sadech, dále pak Den pro děti na Zahradě Čech, který tradičně uzavírá léto a tentokrát bude ve stylu ZOO. 

A protože Divadlo Karla Hynka Máchy v Litoměřicích slaví tento rok 200 let, slavit bude i v létě pod širým nebem novou Letní scénou divadla. Ta bude obsahovat komedie, pohádky či hudební vystoupení. Zveme všechny, kteří chtějí zažít divadelní romantiku letních dnů.

„Za celý tým Městských kulturních zařízení v Litoměřicích bych chtěla všem popřát odpočinkové léto plné sluníčka a skvělé zábavy, kterou se pokusíme podpořit námi připravovanými akcemi,“ dodala na závěr Michaela Mokrá, ředitelka MKZ Litoměřice.

Zpracovala: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu