Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Certifikace nekuřáckých provozoven v Litoměřicích pokračuje

certifmp1Litoměřická radnice nečeká na příští rok, kdy má vstoupit v platnost vládou schválený úplný zákaz kouření v restauracích, a pokračuje ve své letité podpoře nově vznikajících provozoven prosazujících myšlenky Zdravého města Litoměřice. Minulý týden převzali od zástupců města další majitelé certifikáty nekuřáckých provozoven podepsaných starostou. „Pro nás už vzhledem k typu jídel, které nabízíme, je samozřejmé, že jsme provozovnou ryze nekuřáckou,“ ujistila Pavla Soukupová, provozovatelka vegetariánské La Karotky ve Velké Dominikánské ulici. Vzhledem k tomu, že zákaz kouření platí nejen pro vnitřní prostory, ale i pro novou venkovní zahrádku, získala La Karotka certifikát se třemi hvězdami, stejně jako bistro Pekařka v Pekařské ulici nebo Mléčný bar v ulici 5. května. Ty ačkoliv zahrádky nemají, jsou plně nekuřácké. V Litoměřicích je tak v tuto chvíli certifikováno třemi hvězdami jedenáct plně nekuřáckých provozoven.

Nový provozovatel Gurmánie pak tento týden převzal certifikát se dvěma hvězdami pro provoz, kde je kouření dovoleno pouze na venkovní předzahrádce. Připojil se tak k deseti kolegům. Vyhrazenou nekuřáckou místnost v Litoměřicích má pět restaurací a vináren, tudíž vlastní certifikát s jednou hvězdičkou.

Litoměřická radnice motivuje podnikatele, aby provozovali nekuřácké podniky, již několik let. K její iniciativě se dosud přihlásilo 27 podniků.


Pavla Soukupová, provozovatelka La Karotky v ulici Velká Dominikánská, s certifikátem.

certifvp1
certifvp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snadné bylo rozhodnutí o zákazu kouření i pro Kláru Otavovou s Petrem Chalupou, kteří společně v Litoměřicích již čtyři měsíce provozují bistro Pekařka.


certifvp3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certifikát se třemi hvězdami pro Mléčný bar v ulici 5. května a se dvěma hvězdami pro Gurmánii převzal Jan Suchý za provozovatele obou podniků Aleše Boudu


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu