Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Cenu Aloise Klara dodatečně převzala i Jaroslava Krahulíková

krahulikovampCenu Aloise Klara za dlouholetý přínos pro město Litoměřice v oblasti zdravotnictví předal v pondělí starosta Ladislav Chlupáč dlouholeté zdravotní sestře litoměřické nemocnice Jaroslavě Krahulíkové. Ženu, která čtvrtým rokem užívá důchodového věku v Rohatcích, nominovalo na cenu vedení nemocnice. Zatímco další tři ocenění – Ivan Brambašky, Irena Opočenská a Ivana Prudičová - ji převzali v rámci charitativního koncertu Nadačního fondu Kalich v domě kultury před zraky více než pěti stovek diváků, Jaroslava Krahulíková nemohla být přítomna. Přijal ji proto tento týden na radnici starosta, aby i jí osobně poděkoval za nelehkou práci odváděnou ve prospěch druhých.

Jaroslava Krahulíková svou profesní dráhu začala v roudnické nemocnici, kde pracovala jako zdravotní (nyní všeobecná) sestra. Od černa roku 1974 pracovala v Léčebně dlouhodobě nemocných v Milešově. Po otevření litoměřické nemocnice přechází sem a opět vykonává profesi staniční sestry, tentokrát na interním oddělení. Pro tuto činnost si doplnila vzdělání a získala specializovanou způsobilost v oboru ošetřovatelská péče o dospělé, kterou si následně rozšířila ještě o specializaci v oboru organizace a řízení ve zdravotnictví. Není tedy překvapením, že v roce 1990 uspěla ve výběrovém řízení a stala se vrchní sestrou LDN Milešov. Když se v roce 2000 přesouvá léčebna do prostor Městské nemocnice v Litoměřicích a pracoviště je transformováno na lůžka dlouhodobě nemocných, je to opět Jaroslava, která spolu s primářem oddělení a částí personálu zajišťuje hladký průběh změny a ujímá se funkce vrchní sestry nového pracoviště.

„V litoměřické nemocnici byla po celou dobu příkladem pro mladší kolegy, učitelem pro studenty všech lékařských i nelékařských oborů, milou kolegyní a díky charismatické povaze i úspěšným manažerem,“ odůvodnil Radek Lončák, předseda správní rady nemocnice, její nominaci (na snímku dole).

krahulikovavp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu