Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Centrum SRDÍČKO dosáhlo v hodnocení kvality pěti hvězd

ocenenisrdickompNejvyšším možným oceněním kvality poskytování sociálních služeb se od včerejška pyšní denní stacionář Centra pro postižené děti a mládež SRDÍČKO v Litoměřicích, které je příspěvkovou organizací města. Hodnocení uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Nejvyšším počtem 5 hvězd v oblasti poskytování ambulantních služeb se kromě SRDÍČKA mohou v celé České republice pochlubit už jen dvě další zařízení.

 

Asociace sdružuje přes tisíc organizací poskytujících různé sociální služby v ČR, pouze několik desítek z nich se chlubí pěti hvězdami. Při rozhodování o počtu hvězdiček posuzovatelé hodnotí mnoho aspektů, především kvalitu služeb a spokojenost klientů. „Udělení plného počtu hvězdiček je výjimečné a pro jeho získání je nutné při hodnocení obdržet 900 bodů z 1000. SRDÍČKO získalo 921 bodů. Svědčí to o výborné práci celého týmu,“ uvedl Vladimír Vopelka z Asociace poskytování sociálních služeb ČR.

Slavnostnímu udělení ocenění byl přítomen i starosta Ladislav Chlupáč, který poděkoval jak celému týmu centra, tak i samotným rodičům dětí, které stacionář využívají. „Takto vysoké hodnocení je zásluhou vás všech. My se snažíme, aby děti měly dobré zázemí a čas zde si mohly nejen prožít, ale hlavně užít,“ uvedl starosta. Zmínil také, že Litoměřice mají velmi kvalitní síť sociálních služeb. Ve městě se nyní nacházejí dvě „pětihvězdičková“ zařízení. Kromě SRDÍČKA je to ještě Domov pro seniory na Dómském pahorku, který nejvyššího ocenění dosáhl již vloni.

Jak potvrdila ředitelka SRDÍČKA Ivana Humlová, cesta k pěti hvězdám byla velmi náročná, celý tým ji však procházel s láskou a nadšením. Byla o to těžší, že o certifikát zařízení žádalo vůbec poprvé, šlo tedy zcela do neznáma. „Ze získaného hodnocení máme velikou radost. Je odměnou pro všechny zaměstnance i pečující osoby, které se aktivně zapojují. Jsme jedna velká rodina,“ konstatovala ředitelka. Její slova potvrdila i Eva Klabanová, maminka jednoho z dětí, které stacionář již mnoho let navštěvuje, a dojala tak Ivanu Humlovou k slzám. „Děkujeme, že se o nás s láskou staráte,“ poděkovala jménem všech rodičů Eva Klabanová.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu