Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vinobraní v Litoměřicích

Centrum Litoměřic ožilo vinobraním. Program nalákal davy lidí   

Program na osmi scénách. Hvězdné kapely jako Tublatanka nebo Slza. Hektolitry burčáku a dobrého vína a příjemná atmosféra. Takové bylo litoměřické vinobraní, kam v sobotu zamířily davy lidí.

Kulturní program se odehrával na několika scénách, a to na Mírovém náměstí, historické scéně, divadelním nádvoří, hradním nádvoří, nádvoří kina, tržnici Felixe Holzmanna, Dominikánském náměstí a v klubu Baronka. Během dne vystoupila řada hudebních interpretů jako například legendární slovenská rocková kapela Tublatanka, populární kapely Slza či Perutě, energický Adele Kristy Live Band a další.  

Slavnostního zahájení oslavy sklizně révy se účastnil také král Karel IV. se svou družinou. S průvodem navštívili pět scén a popřáli hojnost a zdraví celému litoměřickému lidu. Na hlavním pódiu se král přivítal se starostou Radkem Löwym coby městským purkmistrem a Michaelou Mokrou, ředitelkou pořádajících Městských kulturních zařízení.

Litoměřické vinobraní patří mezi největší a nejoblíbenější akce ve městě. Vstupné na něj bylo stejně jako v předešlém roce zdarma.

„Vinobraní se z mého pohledu vydařilo a návštěvnost byla velmi solidní. Velké poděkování patří samozřejmě organizačnímu týmu Městských kulturních zařízení i obyvatelům centra města za trpělivost při nezbytných dopravních omezeních,“ zhodnotil,“ místostarosta Litoměřic Jiří Adámek, který má oblast kultury ve své gesci.

V nejbližších dnech chce vedení města na společné schůzce se zástupci Městských kulturních zařízení, městské policie, technických služeb atd. projednat, jak vinobraní v příštím roce zorganizovat, tak aby bylo jak pro návštěvníky, tak i pro obyvatele města ještě přívětivější.

Foto: Michaela Rozsypalová a Městská kulturní zařízení 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu