Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Náměstí v Litoměřicích

Část centra Litoměřic obsadí filmaři. Natáčení omezí dopravu  

Do Litoměřic se po několika měsících opět vrátí filmový štáb, který tu bude pro společnost Netflix dotáčet scény do akčního snímku Extraction 2 (česky Vyproštění). Natáčení s sebou dočasně přinese několik dopravních omezení v části centra města. Řidiči i rezidenti musí se změnami v provozu počítat v termínu od pondělí 31. října do úterý 15. listopadu. 

Dočasný zákaz zastavení se dotkne ulic Jezuitská (ta bude během natáčecích dnů uzavřena zcela), Wintrova a Mostecká. Dále také Mírového náměstí, kde nebude možné parkovat v prostoru naproti muzeu a na parkovacích místech před Raiffeisenbank. Tam budou vyhrazená místa pro technická auta štábu, vozidla cateringu, osobní vozy a rezidenty z Jezuitské ulice a Wintrovy ulice. S takzvaným pohyblivým záborem se počítá na Kostelním náměstí. Místa, kterých se omezení dotkne, budou včas označena příslušným dopravním značením.

Jak nastínil Martin Svoboda z produkční společnosti Stillking Films, stejně jako letos v březnu bude štáb z velké části pořizovat záběry v interiérech kostela Zvěstování Panny Marie. 

„Budeme točit v podstatě v podobném rozsahu jako na jaře, ale spíše méně,“ informoval Svoboda a vysvětlil, že půjde o takzvané dotáčky, kdy je potřeba některé záběry znova přetočit. Ačkoli se bude jednat o akční film plný přestřelek a honiček, nemusí se obyvatelé dotčené lokality v souvislosti s natáčením obávat hlučných zvukových efektů.

Podle Martina Svobody by na natáčení v Litoměřicích měly být pravděpodobně přítomny i hlavní hvězdy filmu. Zda mezi nimi bude i herec Chris Hemsworth známý jak z prvního dílu Extraction, tak i jako superhrdina Thor v komiksové sérii Avengers, není zatím jasné.  

„Filmový štáb se nejspíš vrátí také na další místa v České republice, kde druhý díl Extraction vznikal,“ doplnil Martin Svoboda.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu