Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Bývalý železniční tunel lze využít k parkování

mestompRoky nevyužívaný bývalý železniční tunel se jeví jako vhodný prostor pro jeho přeměnu na parkovací dům. Vyplynulo to z dopravní studie, kterou si nechalo zpracovat vedení města Litoměřice, jež hledá možnosti pro vznik nových parkovacích míst nacházejících se v těsné blízkosti centra města. A právě tunel by podle dopravní studie nabídl v ideálním případě osm desítek míst pro podélně parkující vozidla, která by vjížděla z ulice Mezibraní a vyjížděla do Jarošovy ulice. Náklady na sanace zdí tunelu, příjezdové rampy, instalaci vzduchotechniky a osvětlení byly předběžně vyčísleny na 6,8 milionu korun. „Součástí by mohla být i stavba výtahu ústícího do Vavřinecké nebo Winterovy ulice, tedy historického jádra města,“ informovala Venuše Brunclíková. Autorem nápadu, který by dopravní stavbě vtiskl punc výjimečnosti, je docent Jan Mužík, městský architekt, a studenti architektury.

Realizace této akce prozatím není v rozpočtu města. „Hledáme reálné možnosti rozšíření počtu parkovacích míst v centru města ještě před tím, než zahájíme regulérní diskusi s odborníky a veřejností na téma dopravy a parkování na Mírovém náměstí,“ informoval místostarosta Karel Krejza. Během listopadu pak bude vyhodnocena i anketa, která na toto veřejností hojně diskutované téma probíhá do konce října na stránkách Zdravého města Litoměřice.

Zhruba 300 metrů dlouhý tunel vlastní společnost VOD-KA, s jejímž vedením město zřejmě bude jednat o případném odkupu. Stavbu realizovaly v roce 1874 Rakouské severozápadní dráhy, které se vzhledem k husté zástavbě na pravém břehu Labe rozhodly vést železnici právě tudy, pod historickým centrem města. Po přeložce trati roku 1958 byl tunel vyřazen z provozu. Později sloužil jako sklad a garáže. V 90. letech minulého století se zde konalo i několik kulturních akcí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu