Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

du011bti

Burza škol se konat nebude, přípravy na zápisy probíhají

Každoročně se v Litoměřicích konající Burza škol, která vždy v únoru rodičům napomáhá s výběrem základní školy pro budoucí prvňáčky, se letos s ohledem na epidemiologickou situaci konat nebude.

„Namísto toho jsme rodičům zpracovali přehledné informační letáky, kde najdou údaje o jednotlivých základních školách a také popis toho, co by měl každý předškolák umět,“ uvedla Monika Mejtová, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřská škola Litoměřice a organizátorka akce Burza škol.

Základní školy se prezentují prostřednictvím webových stránek či Dne otevřených dveří (harmonogram zde https://www.litomerice.cz/dokumenty-meu/11267-dny-otevrenych-dveri-na-zs-v-litomericich-a-v-zus-litomerice-v-roce-2021).

I mateřské školy v Litoměřicích chystají zápisy dětí, které se uskuteční ve dnech 3. a 4. května. „Prozatím nevíme, jakou formou je s ohledem na epidemiologickou situaci uspořádáme. Zvažujeme zápis osobním podáním přihlášky v kanceláři ředitelství Mateřská škola Litoměřice, Masarykova 30, bez účasti dětí a s minimálním kontaktem mezi zákonnými zástupci a zaměstnanci školy, jako v loňském roce. Vše zvážíme dle aktuálních možností,“ vysvětlila Monika Mejtová.

Rodiče si mohou vybírat z 11 mateřských škol, ty mají kapacitu 886 dětí. „Míst je v mateřských školách dostatečné množství. Může se však stát, že dítě nemusí být s ohledem na malou kapacitu přijato přímo do vybrané mateřské školy. Tento problém může nastat například v případě MŠ Kamarád ve Stránského ulici,“ upozornila Monika Mejtová. Seznam školek a další informace na webu https://www.skolky-ltm.cz/.

Informace pro rodiče předškoláků

  • co by měl umět předškolák
  • seznam základních škol

Zdroj: Mateřská škola Litoměřice, příspěvková organizace


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu