Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nemocnice Litoměřice

Bufetové snídaně nově připravují pro maminky v porodnici litoměřické nemocnice

Bufetové snídaně mají od 17. července nově k dispozici maminky po porodu v nemocnici společnosti Krajské zdravotní (KZ) v Litoměřicích. Projekt snídaní prostřednictvím nutričních týmů realizuje KZ na gynekologicko-porodnických odděleních svých nemocnic postupně od loňského roku. Možnost snídaně formou bufetu pro maminky a další pacientky již zavedli v nemocnicích v Mostě, Děčíně a Chomutově. Výběrové snídaně mají v Teplicích a Ústí nad Labem.

„Zavedením bufetových snídaní v porodnici reagujeme na aktuální moderní trendy v nemocničním stravování. K dispozici je široká nabídka sýrů, jogurtů, ovoce a zeleniny, několik druhů čaje, melta, caro, kakao, džus, dostatek pečiva. Strava, která je chutná, výživná, ale zároveň lehká, s množstvím vitaminů, vlákniny, bílkovin a kvalitních složených cukrů, urychluje regeneraci organismu po porodu a napomáhá tvorbě mateřského mléka. Věřím, že maminky novinku ocení,“ uvedla Petra Hejtmánková, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Litoměřice.

„Snídaně formou bufetu je dalším benefitem pro naše rodičky na gynekologicko-porodnickém oddělení. Vím, že se na ně personál tohoto zdravotnického pracoviště velmi pečlivě připravoval, a o to víc mě těší, že se podařilo myšlenku převést do praxe. Děkuji všem, kdo se na realizaci tohoto projektu podíleli a podílejí – kolegům ze stravovacího provozu, nutriční terapeutce a zdravotnickému personálu na oddělení,“ doplnil ředitel litoměřické nemocnice Vladimír Kestřánek.

Bufetové snídaně na litoměřickém oddělení nejsou jedinou novinkou. Pro maminky, které porodí v nemocnici v Litoměřicích, stejně jako v dalších porodnicích KZ, je připraven poukaz v hodnotě dva tisíce korun na nákup zboží pro novorozence a maminky v nemocničních lékárnách společnosti.

Tisková zpráva Krajské zdravotní


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu