Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Budoucnost kasáren není lidem lhostejná

diskuse s občanyBudoucnost kasáren pod Radobýlem, která letos v lednu bezúplatně převedla armáda městu, veřejnost zajímá. Zhruba stovka lidí přišla v pondělí večer do hradu diskutovat o využití lokality se zástupci města a městským architektem Janem Mužíkem.
„Jde o území, které by se mělo stát plnohodnotnou součástí města, blížit se jeho předměstí a zároveň plnit celoměstskou funkci," shrnul v úvodu městský architekt. Vidí zde příležitosti jak pro stavbu rodinných domů, tak i menších bytových domů. Chybět by neměla občanská vybavenost, sportoviště, místo je i pro administrativní zázemí, případně drobnou výrobu a služby, které by nabídly nové pracovní příležitosti.

U několika pracovních stolů pak účastníci diskuse hodnotili pozitiva a negativa lokality. Zmiňovali potřebu zachovat již existující sportoviště, cestní síť, ale i ráz některých stávajících budov, například bývalé jízdárny. Za přínos označili blízkost dálničního přivaděče a dobrou dostupnost k městské infrastruktuře. Připomněli i historický odkaz místa, potřebu startovacích bytů pro mladé nebo sociálně slabé rodiny a s ohledem na stárnoucí populaci i budoucí potřebu dalšího domu pro seniory. Lokalita by dle diskutujících měla mít maximální množství zeleně, oddychové zóny a sportovní areály veřejně přístupné.

Naopak by zde nechtěli satelit bez občanské vybavenosti. Jako problém žádající si řešení vidí napojení lokality na most generála Chábery, špatný technických stav objektů, z nichž některé bude nutno demolovat, nebo možné ekologické zátěže území po vojenském autoparku. Upozornili i na riziko dalšího dopravního zatížení Plešivecké ulice a potřebu otevření celého areálu veřejnosti.
Diskuse s veřejností byla pořádána v rámci projektu Místní implementace strategického řízení v Litoměřicích, financovaného z operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a z rozpočtu města.

Závěry z diskuze budou předány architektům přihlášeným do ideové soutěže o návrh na revitalizaci území bývalých kasáren pod Radobýlem. Její výsledky by měly být známy na konci ledna příštího roku. „Předložené návrhy pak budeme občanům prezentovat v rámci výstavy a diskuze s veřejností a autory návrhů," uvedla Dana Svobodová z odboru územního rozvoje městského úřadu.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu