Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Britský web zařadil Litoměřice mezi hvězdnou společnost

mestompNejen Praha, Kroměříž, Český Krumlov nebo Mariánské Lázně, ale i Litoměřice patří mezi nejkrásnější města v České republice. Prestižní britský cestovatelský web culturetrip.com dokonce zařadil město se 24 tisíci obyvateli, ležící na soutoku Labe a Ohře, mezi desítku nejkrásnějších měst, které stojí za to v Čechách navštívit. Web přitom měsíčně navštíví více než dva miliony čtenářů. Dalších 300 tisíc lidí sleduje jeho články na sociálních sítích. „Podívejte se na naši TOP desítku a začněte balit," vyzývá čtenáře autorka článku Lani Seelinger. Litoměřice přitom ve hvězdné společnosti Prahy a dalších měst popisuje jako klidné místo s renesanční a barokní architekturou, kterému dodává kouzlo i okolní hornatá oblast. Za vzrušující označuje síť podzemních tunelů, z nichž část je otevřena veřejnosti. Upozorňuje, že Litoměřice jsou vzdálené jen hodinu od Prahy a jsou ideálním místem k výletu.

Fakt, že se Litoměřice dostaly na britském webu mezi desítku nejkrásnějších měst v České republice, lze bez váhání označit za prestižní záležitost. Ostatně město mělo vždy velký potenciál - bohatou historii, cenné historické památky, vše umocněné polohou v srdci Českého středohoří. „To by však bylo málo, pokud by se zde nepotkalo mnohaleté úsilí radnice o obnovu památek, revitalizaci zeleně, dohled památkářů, ale i schopnost čerpat dotace z evropských fondů, které obnovu umožňují," zdůrazňuje marketingová manažerka Centra cestovního ruchu Litoměřice Martina Vondráková. Zásluhu však nesou i aktivní obyvatelé města, kteří neváhají vyjádřit svůj názor a podílet se na jeho dalším směřování.

Nejen pracovníci Centra cestovního ruchu Litoměřice přitom věří, že řada čtenářů britského cestovatelského webu se přečtením článku Lani Seelinger nechá zlákat k návštěvě města, jehož infocentrum loni navštívilo 7.500 zahraničních návštěvníků z celkového počtu 40 tisíc turistů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu