Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

mesto

Britský filmový štáb se o víkendu vrátí točit do Litoměřic

Střed Litoměřic zpestří exteriérová galerie. Vybudována má být díky finančnímu daru britských filmařů, kterým se ve městě ležícím na soutoku Labe a Ohře natolik zalíbilo, že se do něj vrátí již o následujícím víkendu. V sobotu a v neděli 8. a 9. května totiž bude pokračovat natáčení britského akčního seriálu s prvky fantasy s názvem Extinction.


Ten pro zahraniční štáb zajišťuje filmová produkce Czech Anglo Pictures. S natáčením bude spojena řada dopravních omezení. „Tímto chceme požádat obyvatele našeho města, aby byli připraveni na dopravní omezení a spolu s filmaři je prosíme o shovívavost,“ uvedl místostarosta Lukáš Wünsch.
Natáčení proběhne formou pohyblivého záboru. V průběhu dne tak má být od 7 do 19 hodin pozastavována doprava v ulicích Michalská, Krajská, Velká Krajská, Tyršovo náměstí a Lidická.

Kromě propagace Litoměřic přináší natáčení v této nelehké době i užitek v podobě povzbuzení místní ekonomiky. „Filmaři podpoří místní podnikatele v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb. Platí samozřejmě také nájmy lokací, pronájem komunikací a zábory. Město od společnosti navíc získá finanční dar ve výši 70 tisíc korun,“ informovala Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

„Dar město využije na vznik stálé exteriérové galerie umístěné na hradební zdi ve spodní části Dlouhé ulice, kde chceme prezentovat výtvarná díla místních umělců,“ charakterizovala plány vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu