Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Poplatky bez složenek

Blíží se termín splatnosti poplatku ze psa, složenky však nečekejte

Konec splatnosti poplatku ze psa se blíží. Městský úřad Litoměřice eviduje v současné době 1 400 zapsaných majitelů psů, kteří musejí do konce června uhradit poplatek 800 korun (osoby starší 65 let 200 korun).

Novinkou je, že od letošního roku, stejně jako dlouhá léta i v dalších městech, již lidem nepřijde poštou složenka. Jedním z důvodů je finanční úspora, dalším pak spuštění elektronického Portálu občana na webových stránkách města.

„Všem doporučujeme aktivovat si svůj účet na tomto portálu. Poplatky je pak možné hradit z pohodlí domova elektronickou cestou, a není nutné chodit na úřad. Pokud však někdo bude chtít platit hotově, má samozřejmě i nadále možnost toto učinit na pokladně městského úřadu (Mírové náměstí 15/7, ekonomický odbor, přízemí – za občanskými průkazy),“ sdělila Kamila Frková, správkyně daní a poplatků ekonomického odboru městského úřadu.

Rozesílání složenek byla nadstandardní služba občanům, neboť město tuto povinnost ze zákona nemá. Je proto potřeba, aby si lidé na změnu zvykli a poplatky ze psů (do 30. června) a za komunální odpad (do 31. října) včas hradili. „Tato změna může znamenat navýšení dlužné částky. Věříme však, že půjde o dočasný stav a lidé si na ni postupně navyknou,“ doufá Kamila Frková.

Význam Portálu občana tak nejen v této souvislosti narůstá. Po informaci o konci rozesílání složenek v Radničním zpravodaji se zájem o něj výrazně zvedl. „Během tří dnů si ho zprovoznilo více než sto lidí a část z nich již poplatky jeho prostřednictvím uhradila,“ doplnila Leona Slabochová, vedoucí IT oddělení městského úřadu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu