Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mírové náměstí Litoměřice

Bezplatné parkování pro elektroauta Litoměřice nepřipravují

Bezplatné parkování pro elektromobily a hybridy na Mírovém náměstí. Takové bylo jedno z témat posledního zasedání komise životního prostředí, které je poradním orgánem Rady města Litoměřice.

Právě podpora elektroaut by mohla být jedním z kroků, jež by pomohl snížit emisní zátěž v ovzduší způsobenou stále rostoucím počtem automobilů se spalovacími motory. Komise nakonec v hlasování návrh na parkování zdarma na Mírovém náměstí pro elektromobily a hybridy nepodpořila.

Vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích Pavel Gryndler a člen komise životního prostředí, vysvětlil, že ačkoli se město snaží elektromobilitu podporovat různými způsoby, zřízení vyhrazených míst pro elektromobily s bezplatným parkovným se v současné době v Litoměřicích nepřipravuje.

„Pokud by v budoucnu měla elektroauta parkování na vyhrazených místech zdarma, rozhodně by to nebylo na úkor klasických aut. Mohlo by se například jednat o plochy na místech, kde není problém s kapacitou parkovacích míst,“ ujistil Pavel Gryndler.

Litoměřice se elektromobilitu snaží podporovat například tím, že na svém území již několik let budují nabíjecí stanice nebo mají elektroauta ve svém vozovém parku. Místa s možností dobíjení elektromobilů, by měla být také součástí parkovacího domu v ulici Růžovka, jehož projekt budou příští týden schvalovat zastupitelé.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu