Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Knihovna Litoměřice

Beseda v knihovně přiblíží život lidí s mentálním postižením

Jak se žije lidem s mentálním postižením a rodinám, které o takto handicapovaného člověka pečují? Jaké konkrétní kroky vedou ke zlepšení kvality života a dostupnosti podpory lidí s mentálním postižením v jejich přirozeném prostředí? Nejen na tyto otázky odpoví beseda v Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích, která se uskuteční ve středu 1. listopadu od 16 hodin v rámci kampaně Rok důstojnosti. K jeho podpoře se připojilo i město Litoměřice.

Na besedě budou mít své bloky její pořadatelé z pracovní skupiny komunitního plánovaní pro osoby se zdravotním postižením v Litoměřicích – Diakonie, Naděje, TyfloCentrum a Centrum Srdíčko, které je příspěvkovou organizací města. Iniciátorem besedy je sdružení rodičů Děti úplňku, kteří si pro své děti s postižením přejí důstojný a kvalitní život.

„Město Litoměřice se dlouhodobě snaží, aby ve městě fungovaly potřebné sociální služby pro všechny, kteří je potřebují. To se týká také problematiky lidí s mentálním postižením. Subjekty, které s nimi pracují, město mimo jiné podporuje v rámci dotačního programu podpory sociálních služeb, kde bylo v letošním roce rozděleno šest milionů korun,“ připomněla místostarostka Alena Rožcová, jež má v gesci sociální oblast a zdravotnictví.

Rok důstojnosti je kampaň, která má za cíl uctít památku Doroty Šandorové, klientky domova pro osoby se zdravotním postižením, která byla zavražděna. Projekt upozorňuje na to, že český sociální systém je v péči o lidi s mentálním postižením špatně nastaven a je potřeba jeho restrukturalizace. A to ať ústavní péče, tak i rodinné péče, jelikož často chybí pečujícím znalosti a zdroje k práci i porozumění specifickým potřebám těchto lidí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu