Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autosalon přilákal rekordní počet návštěvníků

autosalonmpRekordní počet návštěvníků zavítal ve dnech 11. – 13. května na litoměřické výstaviště tradiční Autosalon na Zahradě Čech. Zde byly k vidění oblíbené značky automobilů, motocyklů i nákladních vozů. Mimo to si mohli návštěvníci prohlédnout, ozkoušet i zakoupit skútry, tříkolky, elektrokola, traktory, zdravotní pomůcky i nakládací techniku. Akci zpestřila  řada exhibicí, roadshow, soutěží i bohatý kulturní program.

 

Třídenní výstavu zaměřenou na motorismus si nenechalo ujít 16.500 návštěvníků. „Oproti předešlému roku jsme zaznamenali opět nárůst v návštěvnosti. Spokojenost byla jak na straně vystavovatelů, tak návštěvníků, kteří si mohli na jednom místě prohlédnout na 24 motoznaček. V rámci unikátní roadshow se představil Volkswagen T-Roc. Návštěvníci se mohli například svézt také vlajkovou lodí celé značky Ford modelem Mustang,“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka výstaviště Michaela Mokrá.

Výstavní expozice Zahrady Čech byly i o Autosalon uzpůsobeny významnému výročí 100 let od založení Československé republiky, které se ve spolupráci s Ústeckým krajem slaví také na litoměřickém výstavišti. Příchozí mohli obdivovat historické automobily, motocykly, nákladní vozy, zemědělská i hasičská technika. Hlavní část expozice pak tvořil automobil prezidenta T. G. Masaryka Praga Grand 850 i s napodobenou květinovou výzdobou, která vozidlo zdobila při příjezdu prezidenta do Československa. Nechyběl ani historický doprovodný program. Posezení u fontány a baru Zahrady Čech zpříjemnila houslistka, v sobotu oživila historickou expozici dobová hudba Holba, v neděli zase stepaři.

V sobotu se v rámci Autosalonu konal již 35. Mezinárodní sraz veteránů, který jako tradičně pořádá VCC Velemín. „V letošním roce vyšplhala účast na více než 130 historických automobilů, motocyklů a užitkových vozů“ uvedl Vratislav Král, předseda VCC Velemín. Většina se vydala se svými stroji na soutěžní jízdu k památné hoře Říp.

Nedělní program doladil sraz upravených vozů Tempo chill vol. 3, kterého se zúčastnilo na 50 vozidel. Do výběru TOP automobilů srazu se dostal Volkswagen Passat B4 Variant, Volkswagen Golf 3 GTI a Audi A4 Avant. Mimo těchto vozidel se zde objevily automobily Škoda 120L, BMW M3, Volkswagen Golf MK1 kabriolet, vozy z kategorie offroad nebo old mobile Mercedes Benz. U hlavního podia navíc proběhlo představení pěti upravených vozů. Tuningové publikum si nakonec podmanila zpěvačka, herečka a jezdkyně v rallysprintech Olga Lounová.

Text: Radka Jakovcová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu