Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autosalon na Zahradě Čech přinesl řadu novinek

autosalonmpOblíbené značky nových osobních automobilů, užitkové a nákladní vozy, zemědělskou i manipulační techniku, motocykly a čtyřkolky, elektrické motocykly, elektrokola, mezinárodní přehlídku historických vozů, řadu soutěží, exhibicí, show i bohatý kulturní program, to vše přinesl na litoměřické výstaviště letošní ročník výstavy Autosalon na Zahradě Čech, který se konal od 10 do 12. května 2019.

 

Návštěvníci si mohli prohlédnout osobní vozy značek Toyota, Seat, Opel, Ford, Škoda, Renault, Dacia, Hyundai, Mustang či Volkswagen. Nechyběly ani užitkové a nákladní vozy značky Iveco či zemědělská technika značek John Deere, Zebra a Steyr. Představeny byly také elektrické motocykly, skládací či retro elektro skútry, čtyřkolky, obytné vozy, manipulační technika, elektrokola, moto doplňky, náhradní díly pro automobily i motocykly.

„Letošní ročník provázelo velmi nepříznivé počasí, což bohužel ovlivnilo také návštěvnost výstavy. Nedosáhli jsme tak na loňská rekordní čísla, přesto považujeme návštěvnost za úspěšnou. Nejvíce návštěvníků zavítalo na výstaviště tradičně v sobotu“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

V sobotu se v rámci Autosalonu konal již 36. Mezinárodní sraz veteránů, který jako tradičně pořádá Veteran Car Club Velemín. „V letošním roce se vyšplhala účast veteránů téměř na stovku, a to v zastoupení 62 osobních automobilů, 28 motocyklů a 7 traktorů“ uvedl Vratislav Král, předseda VCC Velemín. Většina veteránů se vydala se svými stroji na soutěžní jízdu kolem nejvyšší hory Českého Středohoří Milešovky. Mimo to připravil k významnému jubileu 40 let od založení klubu na celou dobu výstavy statickou expozici historických skvostů v pavilonu H.

V rámci programu proběhly ukázky vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla HZS ÚK – ÚO Litoměřice, zahrály kapely Falzet či QUEEN REVIVAL. Na podiu vystoupily ústecké mažoretky Hvězdičky a Třásničky. Doprovodný program nabídnul pro děti malování na obličej i skákací hrad zcela zdarma, dále bumper football či fotokoutek.

Text a foto: Radka Jakovcová

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu