Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autosalon na Zahradě Čech nezklamal

autosalonmpVysoký počet prezentovaných značek různých modelů, a to nejen aut, expozice na vysoké úrovni, speciální roadshow se značkou Volkswagen, offroadová trať, sraz veteránů nebo tuningářů, řada exhibicí, zajímavých soutěží a bohatý kulturní program. To vše přinesl Autosalon, který na Zahradě Čech probíhal od 12. do 14. května. Branami výstaviště prošlo více než 16 tisíc návštěvníků.

VW, Škoda, Kia, Audi, Hyundai, Renault, Dacia, Opel, Ford, Mustang, Nissan, Citroen, Toyota, John Deere, Iveco, Case, Steyer, Zebra, Tatra – to byly značky, které na Autosalonu nechyběly. Novinkou letošního ročníku se staly obytné vozy různých značek, představení luxusní lodi nebo třeba čtyřkolky.

Generálním partnerem akce byla společnost Gerhard Horejsek a spol., s.r.o, která ve svých pavilonech vytvořila atraktivní expozice dosahující evropskou kvalitu velkých autosalonů.

Autosalony, které se tu prezentovaly, představily top řadu své značky. Návštěvníci si mohli prohlédnout řadu modelů od jednotlivých značek. Za své top modely označili zástupci autosalonů Škodu Kodiaq, Škodu Rapid s novým faceliftem, který zatím nebyl nikde představen, nebo VW Crafter, nový model oceněný jako mezinárodní dodávka roku 2017. Nechyběl ani VW eGolf, novinka na trhu podporující trend elektromobility s dojezdem 300 km na 1 dobití, KIU Sportage s novým faceliftem a KIU RIO, úplně nový model, který na trh přišel letos v únoru. Zaujal i Opel Insignia, jenž vyniká ve své kategorii díky unikátní řadě supermoderních inovací a luxusních prvků, dále Renault Scenic, novinka v prodloužené verzi osvědčeného rodinného vozu, nebo Ford KUGA v atraktivním, moderním designu exteriéru a interiéru a s dynamičností a nevídanou hospodárností. Vynikal i Ford Focus jako nejnovější generace verze kombi za stejnou cenu jako hatchback, Mustang GT představující pokrokový design a supermoderní technologie, Citroen C3 v jedinečném designu městského vozu třídy B, Hyundai i30, Tuscon SUV s nejlepším poměrem cena/výkon/kategorie, AUDI TTR S se 400 koňmi pod kapotou a AUDI SQ 7 se 435 koňmi pod kapotou. Toyota Yaris s novým faceliftem, CHR v novém designu a Rav4 selection v novém provedení s luxusní výbavou. Iveco model EURO 6 splňující EU normy.

Hasičský záchranný sbor představil Tatru 815 CAS 20, Tatru 815-7 CAS 30 Kontejner MČS 1500, mobilní čerpací stanici o výkonu 90.000l/min. a cisternovou automobilovou stříkačku určenou pro velkoobjemové hašení lesních požárů.

Technický klub mládeže DDM Rozmarýn Litoměřice, který je platformou zájmového a školního technického vzdělávání, připravil expozici z oboru modelářství, elektrotechniky či robotiky. Přízemí paviloni D potěšilo všechny milovníky kanoistiky a veslování – pro návštěvníky byly připraveny speciální trenažery, které si mohli vyzkoušet a zároveň se dozvědět řadu informací o těchto sportech. Celý projekt se prezentoval pod hlavičkou - ČESKO VESLUJE.

Autosalon na Zahradě Čech byl také doplněn o zajímavý kulturní program. Sobotní den tradičně patřil 34. ročníku Mezinárodního srazu historických vozidel. Účast historických skvostů byla vyšší než v loňském roce. Zajímavých modelů byla řada. V neděli pak proběhl sraz tuningářů. Téměř 100 upravených aut nešlo přehlédnout na ploše před pavilonem K. Zaujala speciální roadshow. Všechny dny pak byly doplněny o dění na Estrádě, kde zazpívala i kapela KABÁT revival.


TZ připravila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu Zahrady Čech, fota Eva Břeňová

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu