Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autosalon na Zahradě Čech bude plný překvapení

Mezi tradiční akce výstaviště Zahrada Čech patří oblíbený Autosalon. Letošní ročník, který se uskuteční od pátku 15. do neděle 17. května, s sebou přinese řadu překvapení – od rozšíření počtu nejprodávanějších značek nových osobních automobilů, přes mezinárodní přehlídku historických vozů, navrácení srazu motorkářů, řady soutěží, exhibicí, show až po bohatý kulturní program.

Autosalon nabídne více než 20 různých značek. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si nové modely vozů značek Škoda, VW, Kia, Peugeot, Suzuki, Isuzu, Renault, Dacia, Opel, Seat, Hyundai, Mitsubishi, Fiat, Nissan, Citroen, Lexus, Toyota, John Deer, Iveco, Steyer a řadu dalších.

Autosalony ze severu Čech budou předvádět své značky, seznamovat návštěvníky s novinkami letošního roku a nabídnou jim možnost i testovacích jízd. Většinu vozidel pak bude možné si okamžitě koupit, zamluvit nebo objednat. Chybět nebudou ani speciální výstavní ceny. 

Nové modely vozů nebude jediné, co návštěvník v rámci výstavy uvidí. Chybět nebudou karavany, obytné vozy, skútry, profesionální hasičská technika, vč. ukázek záchranných prací, závodní auta několikanásobných mistrů ČR nebo třeba airosoftová střelnice.

Specialitou letošního ročníku bude Roadshow Fabia 2015, kterou ve spolupráci se společností Gerhard Horejsek realizuje přímo Škoda Mladá Boleslav. Tato Roadshow proběhne v sobotu a neděli v průběhu konání Autosalonu. Expozice této show zabere celých 1.000m2. Návštěvníci se mohou těšit na historické modely, prototypy nebo tzv.: „Fabie v řezu“. Vrcholem této show bude oficiální představení nového modelu Škoda Fabia Monte Carlo, což bude pro ČR premiéra.

Autosalon na Zahradě Čech doplní zajímavý kulturní program. Sobotní den bude patřit 32. ročníku Mezinárodního srazu historických vozidel, tzv.: „Veteránů“. Organizátorem srazu je Veteran Car Club Velemín. Mezi motoristickými veterány bude opět několik skvostů nejen z České republiky, ale také ze zahraniční. Nejčastějšími hosty jsou němečtí sousedé. Letošní ročník bude obohacen o přehlídku starých traktorů - veteránů. Ti budou mezi sebou i soutěžit o zručnost v jízdě či zdolání překážek. Většina automobilů a motocyklů se vydá na soutěžní jízdu po Českém středohoří. Po návratu pak dojde ke slavnostnímu vyhodnocení. Nejlepší jezdci a družstva tak obdrží tradiční poháry. Den s Veterány bude doplněn o program v prostorách Estrády - vystoupí a zazpívá známá skupina Verona.

Na nedělní den se vrací vyhledávaný sraz motorkářů, který je pod patronací Autoškoly Varchol. Několik desítek motorkářů se sejde na výstavišti, aby mohly uskutečnit tradiční Spanilou jízdu do blízkého okolí. Nedělní Den s motorkáři zpestří kapela Legendy se vrací. Všechny dny proběhne biketrialová exhibiční show, o kterou se postará Martin Šimůnek. Je jednou z legend trialového sportu. Martin je trojnásobným mistrem světa federace BIU (Biketrial) a jedním z nejúspěšnějších reprezentantů Trialu federace UCI. Třídenní program bude moderovat Kamil Bílský z Hitrádia FM.

A protože i Zahrada Čech fandí hokeji, připravili jsme na nedělní odpoledne obří LED obrazovku, na které budeme promítat živý přenos zápasu o 3. místo v rámci MS. V případě, že Češi postoupí do finále, budeme promítat pro veřejnost i tento večerní finálový zápas.

(TZ připravila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu Zahrady Čech)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu