Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Městská doprava

Autobusy budou zajíždět ke koupališti a všude zastavovat pouze na znamení

Schváleno. Od 1. července bude městská autobusová doprava (MAD) v Litoměřicích zajíždět ke koupališti. Již delší dobu je také rozhodnuto, že od tohoto data budou autobusy zastavovat pouze na znamení.

„Rada města i všechny dotčené orgány již schválily zajíždění autobusů ke koupališti. Věřím, že tato novinka občany potěší, neboť po ní několik let volali. Nemuset se stresovat parkováním osobního automobilu v parných dnech určitě ocení zejména rodiče s dětmi. Navíc zůstane víc parkovacích míst pro ty, kteří se jezdí koupat odpoledne po návratu ze zaměstnání. Městská doprava je samozřejmě i nadále zdarma,“ vyjmenoval Lukas Wünsch, místostarosta města. „Chci požádat všechny řidiče, kteří parkují na parkovišti u koupaliště, aby striktně dodržovali dopravní značky i povinnosti dané zákonem při zastavení a stání. Městská policie sice bude na místě asistovat, aby měl autobus volný jízdní pruh, pokud však bude docházet k jeho opakovanému blokování nerespektováním pravidel, může to vést až k tomu, že se linka kvůli takovým řidičům bude muset zrušit. A to nikdo nechceme,“ doplnil Lukas Wünsch.

Po městě v současné době jezdí čtyři linky MAD, které všechny zajíždějí na autobusové nádraží. Tam pak lidé přestoupí na autobus, který je odveze ke koupališti a naopak. Dva spoje pojedou dopoledne tam (v 10 a 11 hodin, o víkendu v 10.15 a 11.15) a dva odpoledne zpět (v 16.50 a 17.55 hodin, o víkendu 16.40 a 17.40). Odvézt se z nádraží na koupaliště bude možné i v 16.40 a 17.45 hodin (o víkendu v 16.30 a 17.30), kdy autobus pojede pro návštěvníky plovárny, které následně poveze zpět.  

K větší plynulosti a zrychlení městské autobusové dopravy pak přispěje druhá novinka platná od 1. července. Tou je zastavování autobusů pouze na znamení. Pokud ve voze cestující nestiskne tlačítko, nebo na zastávce nebude nikdo stát, řidič nezastaví. Zejména v odpolední dopravní špičce dojde tímto krokem ke snížení doby zpoždění spojů a nedojde též ke zbytečnému zastavování vozidel jedoucích za autobusem. „Autobusy samozřejmě nebudou projíždět zastávky před časem, uvedeným v jízdním řádu. V následujících měsících budeme monitorovat, kde přesně se doprava zrychlí a tomu pak přizpůsobíme nový jízdní řád, který začne platit v prosinci,“ vysvětlil Lukas Wünsch.

jizdni rad koupaliste

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu