Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

MAD novinky

Autobusy budou stavět pouze na znamení a možná zajíždět i ke koupališti

Několik novinek se v nejbližší době chystá v městské autobusové dopravě (MAD). Od 1. července budou zastávky pouze na znamení, tudíž autobusy nebudou zbytečně zastavovat, pokud uvnitř cestující nestiskne tlačítko nebo pokud na zastávce nebude nikdo stát. Město si od tohoto kroku slibuje větší plynulost dopravy. Dojde ke zkrácení dojezdových časů a doprava po městě tudíž zrychlí.

V řešení je dále zajíždění autobusových linek ke koupališti, což by mohlo ulevit v horkých dnech přetíženému parkovišti. „Největším problémem je samozřejmě místo na otáčení. Nyní se snažíme vymyslet, jak by to bylo možné technicky, dopravně i organizačně. Ale myšlenka, že by lidé ze sídlišť mohli nechat své vozy doma a dopravit se na koupaliště i zpět MAD, je velmi zajímavá. Nevíme zatím, zda se všechny problémy podaří vyřešit, ale pokud ano, autobusy by na Písečný ostrov jezdily samozřejmě jen během letních měsíců,“ vysvětlil Lukas Wünsch, místostarosta města.

Dalším podnětem v řešení je žádost zaměstnanců nemocnice na úpravu jízdního řádu týkající se příjezdu ranního spoje. Řada zaměstnanců totiž nestihne včas „doběhnout“ ze zastávky na pracoviště. „Zde záleží, jak se podaří posunout celý jízdní řád a zda takový krok neovlivní návazné spoje jinde po městě,“ doplnil Lukas Wünsch.

Zájem o MAD roste. Ještě před pěti lety placená doprava převážela měsíčně kolem 10 000 cestujících. Když začal po Litoměřicích jezdit v červenci roku 2019 dopravce Autobusy Karlovy Vary a počet linek se rozrostl na čtyři, byl měsíční průměr zhruba 30 000. Nyní je to cca 40 000 cestujících. „Nejvyšší čísla byla zaznamenána v lednu roku 2020, kdy se městskou dopravou svezlo kolem 50 000 lidí,“ doplnil Jan Jakub, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu